دانلود شبیه سازی و ترجمه مقاله بهبود کیفیت توان برای کاهش استرس ولتاژ و هارمونیک

عنوان فارسی

کلیدزنی مبدل های ac به dc با هدف کاهش استرس ولتاژ و اعوجاج کلی هارمونیک جریان

عنوان انگلیسی

Single switch three-phase ac to dc converter with reduced voltage stress and current total harmonic distortion

کلمات کلیدی :

  مبدل ac به dc ، بهبود کیفیت توان

درسهای مرتبط کیفیت توان - الکترونیک قدرت
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 6 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2014 تعداد رفرنس مقاله : 17
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید وضعیت ترجمه مقاله : سفارش ترجمه تخصصی این مقاله
IEEE
قیمت دانلود ترجمه مقاله
36,000 تومان
فهرست مطالب

1) مقدمه 2) اصول عملکرد کانورتر پیشنهادی 3) نتایج شبیه سازی 4) نتیجه گیری 5) مرجع

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

در این مقاله یک کانورتر AC به DC سه فاز که ولتاژ دو سر سوییچ و همچنین THD جریان ورودی ان کاهش پیدا کرده است، برای توربین های بادی مقیاس کوچک ((micro-scale مورد بررسی قرار گرفته است. در این روش با استفاده از سلف تزویج و دو خازن، استرس ولتاژ بر روی سوییچ اصلی و دیودها کاهش پیدا کرده است. که این موضوع باعث افزایش عمر سوییچ و دیود و البته کاهش تلفات سوییچ زنی خواهد شد. همچنین روش حالت هدایت گسسته به همراه اصلاح ضریب توان برای کاهش THD جریان استفاده شده است. بر اساس اصول عملیات مربوطه به مبدلها ، کلیدزنی پیشنهادی نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نمونه اولیه با مقدار توان خروجی 200 W برای ارزیابی اعتبار و عملکرد مبدل پیشنهادی مورد استفاده قرار گرفته است. از نتایج تجربی، دیده می شود که استرس ولتاژ تمام سوئیچ های فعال و دیود به نیمی از ولتاژ خروجی کاهش می یابد. با توجه به اینکه استرس ولتاژ کاهش می یابد، THD جریان و بهره وری مبدل ، هر دو نسبت به مبدل سه فاز تک سوئیچ AC / DC معمولی بهبود یافته است. کارآیی حدود 92٪ است که 10 درصد بالاتر از سوئیچ معمولی بوده و THD جریان حدود 2-6 کاهش یافته و در نتیجه بهبودی در آن حاصل شده است.

نمونه متن انگلیسی مقاله

A three-phase ac/dc converter with low-voltage stress and current total harmonic distortion (THD) for micro-scale wind turbines is proposed in this study. A coupled inductor and buffering capacitors are integrated in the proposed converter to reduce the voltage stresses on the main switch and diodes. Moreover, the discontinuous conduction mode power factor correction technique is adopted to reduce the generator current THD. Corresponding operation principles of the proposed converter are also analysed and illustrated. A prototype with rated output power 200 W was constructed for evaluating the validity and performance of the proposed converter. From the experimental results, it can be seen that the voltage stress of all the active switches and diodes is reduced to half of the output voltage. Owing to the reduced voltage stress, the generator current THD and converter efficiency are both improved with respect to the conventional three-phase single switch ac/dc converter. The efficiency is improved to about 92% which is 10% higher than the conventional single switch rectifier and the current THD is reduced by 2-6%.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

کیفیت توان کاهش استرس ولتاژ و هارمونیک در سیمولینک متلب

یکی از دروس مهم در زمینه ی مهندسی برق درس کیفیت توان می باشد. همچنین از پارامترهای مهم در مباحث کیفیت توان، ولتاژ و هارمونیک را می توان نام برد. در این مقاله رویکردی نو جهت کاهش استرس ولتاژ و هارمونیک در مبدل (کانورتر) های AD به DC سه فاز مطرح شده است و به طور قاطع می توان یکی از کامل ترین منابع مربوط به کیفیت توان مطرح نمود. یک کانورتری در این جا پیشنهاد شده و طراحی آن به گونه ای صورت گرفته است که کم ترین مقدار ولتاژ بر دو سر کلید آن بیفتد و در نتیجه با این کار هم ولتاژ و هم هارمونیک بهبود یافته اند. با مطالعه ی این مقاله خواهید دید اهمیت کیفیت توان چقدر می توان در سیستم های قدرت مهم بود و در نهایت به این نتیجه خواهید رسید کاهش ۱۰ درصدی هارمونیک چقدر می تواند مزیت مهمی برای سیستم های قدرت به شمار آید.

این محصول با موضوع شبیه سازی مقاله کیفیت توان برای کاهش استرس ولتاژ و هارمونیک حاوی فایل های شبیه سازی شده در سیمولینک متلب به همراه ترجمه و پاورپوینت بسیار مناسب جهت ارائه در کلاس می باشد.

قسمتی از شبیه سازی این مقاله مربوط به شکل موج ولتاژ دو سر کلید ها در شکل زیر گنجانده شده است:

مقاله کیفیت توان

این محصول حاوی پاورپوینت نیز می باشد که جهت ارائه سمینار در کلاس بسیار مناسب است. در زیر قسمتی از این پاور پوینت را نیز مشاهده می کنید.:

مقاله کیفیت توان

پاورپوینت حاوی اسلایدهای تو در تو بوده و به صورت خیلی خاص و با شکلی زیبا طراحی شده است.

 

 

محتوی بسته دانلودی:

شبیه سازی مقاله در سیمولینک متلب گزارش کار که حاوی 80 درصد ترجمه است پاورپوینت زیبا برای ارائه
قیمت : 36,000 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی و ترجمه مقاله بهبود کیفیت توان برای کاهش استرس ولتاژ و هارمونیک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi