دانلود شبیه سازی کنترلر فازی PID در متلب

خلاصه:

کنترلرهای فازی در بین دانشجویان محبوبیت زیادی دارد. انواع زیادی از این نوع کنترل کننده وجود دارد که معروفترین آنها کنترل کننده فازی PI و PID می باشد که در این محصول که کنترلر فازی نوع PID پرداخته شده است و نمودار گواه بر کارکرد مناسب این نوع کنترلر می باشد. شما می توانید از این محصول برای شبیه سازی های خود استفاده کنید.

قیمت دانلود :
51,600 تومان
شرح موضوع

کنترل کننده فازی PID

استفاده از منطق فازی و سیستم های فازی جهت کنترل سیستم های مختلف، باعث ایجاد و توسعه ی راه کار هایی نو در جهت بهینه تر کردن فرآیند های کنترلی شده است. این موضوع می تواند با در نظر گرفتن عملکرد سیستم های فازی و همچنین توانایی های آنها در ایجاد سیستم های غیر خطی به خوبی اثبات گردد. یکی از مهمترین کنترلر ها مربوط به کنترل کننده فازی PID می باشد که در این محصول گنجانده شده است. یک روش برای تنظیم این نو کنترلر استفاده از برنامه ریزی گین فازی می باشد. این موضوع توسط ژائو در سال 1993 ارائه شد. که البته مقاله ی مربوط به آن در این بخش قرار گرفته است. در این محصول ما نیز پیاده سازی متلب سیمولینک کنترلر فازی PID با استفاده از جعبه ابزار (TOOLBOX) سیمولینک را ارائه داده ایم.

مثالهای مختلفی برای کنترلر فازی PID و شبیه سازی آن در سیمولینک ارائه شده و خروجی های مربوط به آنها به ترتیب در شکل های زیر گنجانده شده است.

کنترلر PID

کنترلر PID

کنترل کننده PID

کنترل کننده PID

کنترلر PID فازی

کنترل کننده های PID

همانطور که از سیمولینک و خروجی مربوط به آنها مشاهده می شود، کارکرد برنامه مورد قبول بوده و در واقع رهگیری مقدار بعد از مدت کوتاهی که اصطلاحا زمان تاخیر نام دارد به صورت دقیق صورت گرفته است. از کنترل کننده (کنترلر) فازی PID برای موارد زیادی در کنترل ها استفاده می شود. در حالت کلی شما می توانید با خرید این محصول به صورت کامل با نحوه ی کارکرد و پیاده سازی این نوع کنترل کننده آشنا شده و در پروژه های مختلف از آن استفاده کنید.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی کنترلر فازی PID در متلب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi