شبیه سازی پخش بار بهینه با الگوریتم PSO

خلاصه:

فرض کنید شما مسئول بهره برداری از سیستم قدرت هستید و چند تا نیروگاه به شما داده اند و مقداری بار در شبکه دارید. حالا بگید در یک ساعتی از شبانه روز که مقداری مصرف کننده دارید، هر نیروگاه چقدر تولید کند تا بهینه ترین حالت رخ دهد؟این سوالی است که تحت عنوان پخش بار اقتصادی در مهندسی برق قدرت مطرح است و در این محصول به این موضوع پرداخته شده است.

قیمت دانلود :
14,000 تومان
شرح موضوع

پخش بار بهینه

مکان نیروگاه های در سیستم قدرت معمولا دور از مرکز ثقل بارهاست. حال سوال اینجاست؟ در ساعتی از روز که کل توان مصرفی شبکه به فرض 100 مگاوات است هر نیروگاه چه مقدار تولید کند؟ به شرطی که اقتصادی ترین حالت ایجاد شود؟ پاسخ این سوال در پخش بار بهینه نهفته است. پخش بار بهینه یعنی تعیین میزان تولید نیروگاه های موجود در سیستم قدرت به طوری که برخی قیود و برخی اهداف بتوانند رعایت شوند. الگوریتم های بهینه سازی مختلفی برای این پخش بار مورد استفاده قرار می گیرند نظیر برنامه ریزی های خطی و غیرخطی و الگوریتم های بهینه سازی نظیر الگوریتم ژنتیک و ازدحام ذرات و مورچگان و … .

پخش بار

در واقع انواع نیروگاه های موجود در شبکه در نهایت مشخص می شوند که هر کدام چه مقدار توان اکتیو و چه مقدار توان راکتیو تولید کنند.

در این محصول پخش بار بهینه با استفاده از الگوریتم PSO برای شبکه ی 26 و 30 باس IEEE مورد بررسی قرار گرفته است که شکل زیر خروجی مربوط به نمودار همگرایی PSO و پروفیل ولتاژ می باشد.

پخش بار بهینه شبکه 30 باسه

پخش بار بهینه شبکه 26 باسه

شما به راحتی می توانید توسط این محصول پخش بهینه بار را برای هر شبکه ی دلخواه دیگر نظیر IEEE33 و IEEE118 و … نیز انجام داده و از این برای سایر پروژه های خود نیز استفاده کنید.

به نوعی میشه گفت این مقاله محصول شبیه سازی این مقاله است.

 


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی پخش بار بهینه با الگوریتم PSO”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

تماس با پشتیبانی

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.