شبیه سازی کوره های قوس الکتریکی

خلاصه:

اگر درس کیفیت توان رو پاس کردید، حتما میدونید بارهای سنگین چه بلایی بر سر کیفیت توان سیستم های الکتریکی میارن. در اینجا یک کوره قوس الکتریکی شبیه سازی شده است و کاملا فشار وارد بر سیستم مشاهده می شود. 3 مقاله هم که تقریبا میشه گفت شبیه سازی شده اند نیز در پایین قرار داده شده که می توانید در پروژه های خود از آنها استفاده کنید.

قیمت دانلود :
15,000 تومان
شرح موضوع

مدلسازی بار کوره های قوس الکتریکی

خاموشی انرژی الکتریکی می تواند خسارت های مالی سنگینی بر روی بسیاری از کارخانه ها نطیر کارخانه های تولید فولاد برساند. کوره قوس الکتریکی ، کوره ای است که مواد با استفاده از یک قوس الکتریکی گرم می شوند. در برخی کوره ها دما حتی به 3000 درجه سانتی گراد می رسد. در سیستم های الکتریکی حضور کوره های قوس الکتریکی باعث افت کیفیت توان می شود. لذا این کوره ها باید به صورت مجزا مورد بررسی قرار گیرند. در مطالعات امروزی و در بسیاری از مقالات نیز کوره های قوس الکتریکی مدلسازی شده و سپس با استفاده از کنترل جریان یا ولتاژ سعی بر بهبود کیفیت توان شده است. در این محصول نیز شبیه سازی کوره های قوس الکتریکی در سیمولینک متلب انجام شده که شکل زیر نشان دهنده ی آن است:

کوره قوس الکتریکی

در این شبیه سازی 3 کوره قوس الکتریکی در نظر گرفته شده است. شکل زیر نمودار جریان – ولتاژ این کوره ها را نشان می دهد:

کوره قوس الکتریکی

حال اگر از کنترل ولتاژ و یا جریان در این کوره ها استفاده نشود در اینصورت نمودار ولتاژ در باس اتصالی این کوره ها به شبکه به صورت زیر خواهد شد و همانطور که می بینیم از حالت سینوسی خارج می گردد:

کوره قوس الکتریکی

اما در صورت حضور کنترل ولتاژ یا جریان شکل موج ولتاژ به صورت سینوسی شده و بهبود کیفیت توان حاصل خواهد شد. شکل زیر نیز حضور کنترل ولتاژ در کوره های قوس الکتریکی و ولتاژ باس متصل شده را نشان می دهد:

کوره های قوس الکتریکی

همانگونه که مشاهده می کنیم کیفیت ولتاژ بهبود یافته و شکل سینوسی به خود گرفته است.

در کل این محصول فایل شبیه سازی کوره های قوس الکتریکی در سیمولینک متلب بوده و از طرفی دارای 3 مقاله است که تقریبا شبیه سازی های آن ها را در بر می گیرد. در کل برای تمام مقالات مربوط به کوره های قوس الکتریکی می توان از این شبیه سازی استفاده نمود و صرفا با تغییرات کوچک شبیه سازی را کامل انجام داد.

 


نقد و بررسی‌ها

 1. فرزاد (خریدار محصول)

  سلام من این مدل رو به شبکه قدرت وصل کردم خیلی خطا داد.دلیلش چی میتونه باشه؟مرسی

  • bagher

   دلیلش ورژن متلب میتونه باشه. لطفا در صورت ممکن از ورژن ۲۰۱۵b استفاده کنید. در صورت مشکل با پشتیبانی تماس بگیرید.
   باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.