شبیه سازی اینورتر سه فاز متصل به شبکه PWM در متلب

خلاصه:

انرژی الکتریکی تولید توسط نیروگاه های بادی و خورشیدی به صورت DC می باشد و از طرفی به دلیل مسائلی نظیر ترانسفورماتورها و همچنین تولید آسان برق سراسری به صورت AC می باشد. در نتیجه برای اتصال نیروگاه های تجدیدپذیر به شبکه اصلی باید از یک مبدل DC به AC استفاده گردد. شما در این محصول با شبیه سازی این نوع مبدل آشنا خواهید شد و از آن می توانید در همه ی شبیه سازی های مورد نیاز استفاده کنید.

قیمت دانلود :
39,600 تومان
شرح موضوع

مبدل dc به ac متصل به شبکه در سیمولینک متلب

بسیاری از تولید کننده های انرژی الکتریکی کوچک به صورت dc انرژی الکتریکی را تولید می کنند. جهت اتصال به شبکه این نوع مولدها نیاز است تا انرژی الکتریکی به ac تبدیل شده و در واقع ولتاژ dc به سینوسی همانند شبکه تبدیل گردد. اینورتر سه فاز متصل به شبکه برای اتصال این نوع مولدها به شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از دانشجویان نیاز دارند تا شبیه سازی سلول خورشیدی خود که دارای برق dc است را به شبکه وصل نمایند. در صورتی که پالس های مربوط به این اینورتر مناسب طراحی نشده باشند ، انرژی تزریقی به شبکه مناسب نبوده و در نتیجه مشکلات فراوانی را ایجاد خواهد کرد. یک شبکه ی فرضی برای اتصال برق DC به AC توسط اینورتر طراحی شده است که البته شما می توانید به سادگی آن را تغییر دهید. شکل زیر شبکه ی فرضی را نشان می دهد:

 

 

برای ولتاژ DC نیز در سیمولینک متلب یک ولتاژ ثابت DC در نظر گرفته شده است. شکل زیر شبیه سازی اینورتر سه فاز متصل به شبکه را در حالت کلی نشان می دهد. شبکه ی الکتریکی شکل بالا به صورت SUBSYSTEM قرار داده شده است:

 

شکل زیر نیز نتیجه ی ولتاژ خروجی از مبدل DC به AC را نشان می دهد. همانطور که ملاحظه می شود. ابتدا کیفیت ولتاژ مناسب نبوده ولی به مرور کیفیت آن بهبود یافته و توان مناسبی را به شبکه تزریق می نماید. که در استفاده از این نوع مبدل ها ابتدا بلافاصله به شبکه وصل نمی کنند. بعد از چند ثانیه به شبکه وصل می گردند تا توان تزریقی مناسب بوده و کیفیت خوبی داشته باشد.

 

در حالت کلی این محصول حاوی طراحی یک مبدل DC به AC یا همان اینورتر سه فاز متصل به شبکه با پالس PWM بوده که یک مبدل DC را به شبکه با کیفیت ولتاژ سینوسی مناسب وصل می نماید. شبیه سازی در سیمولینک متلب انجام شده و شما می توانید به جای مبدل DC از توربین های بادی یا سلول های خورشیدی استفاده نمایید و انرژی الکتریکی تولید توسط آن ها را به شبکه وصل نمایید.


نقد و بررسی‌ها

  1. زارع

    عالی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + ده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi