شبیه سازی اینورتر تک فاز در متلب

خلاصه:

مبدل DC به AC یکی از پرکاربردترین مبدل ها به شمار می رود. این مبدل برای تبدیل ولتاژ DC به AC کار برد دارد. لذا هر تولید کننده انرژی که تولید DC داشته باشد، اعم از نیروگاه های بادی و خورشیدی باید برای وصل شدن به شبکه برق سراسری ، ولتاژ خود را به AC تبدیل کنند. در نتیجه این مبدل بیشتر برای وصل نیروگاه های تجدیدپذیر به شبکه اصلی کاربرد دارد.

قیمت دانلود :
27,000 تومان
شرح موضوع

شبیه سازی مبدل DC به AC تک فاز با متلب+ سیمولینک

گاهی نیاز داریم تا انرژی الکتریکی تولیدی برخی مبدل ها که DC هستند را به AC تبدیل نماییم. برق AC برای کارکرد موتورها و لوازم برقی نظیر لباسشویی و یخچال مورد نیاز است. از طرفی در برخی خانه های انرژی الکتریکی تولیدی توسط سلول های خورشیدی به شبکه وارد می گردد. لذا باید انرژی الکتریکی از DC به AC تبدیل گردد. برای چنین تبدیل هایی در مهندسی برق از مبدل ها استفاده می گردد. مبدل DC به AC تک فاز نیز از مهمترین مبدل ها در این زمینه به حساب می آید. در این محصول شبیه سازی اینورتر تک فاز یا همان مبدل DC به AC تک فاز در سیمولینک متلب اجرا شده و در آن گنجانده شده است. شکل زیر شبیه سازی و نتایج حاصل از آن را نشان می دهد.

 

اینورتر تک فاز

 

شکل بالا نتایج حاصل از تبدیل ولتاژ DC به AC را نشان می دهد. همانطور که ملاحظه می کنید شکل آخری رفته رفته به سینوسی تبدیل می گردد که با تغییرات اعمالی بر روی پالس ها و … می توانید به شکل کامل سینوسی دست یابید.

در حالت کلی این محصول حاوی شبیه سازی اینورتر تک فاز یا همان مبدل DC به AC تک فاز است که در سیمولینک متلب انجام شده است. می توانید از این محصول برای تبدیل انرژی الکتریکی DC تولیدی خود به AC استفاده نمایید.


نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شبیه سازی اینورتر تک فاز در متلب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =

مقالات ترجمه شده

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی