شبیه سازی فیلتر هارمونیک با متلب

خلاصه:

یکی از مسائل مهم در سیستم های قدرت، کیفیت توان می باشد که همواره از دغدغه های مهم بهره برداران بوده است. فیلترهای هارمونیک نیز می توانند با کاهش هارمونیکهای سیستم قدرت میزان THD را به حالات استاندارد نزدیک سازند. لذا تصمیم گرفتیم در این محصول به شبیه سازی فیلتر هارمونیک بپردازیم تا بتوانیم دید مناسبی به شما در این زمینه ارائه نماییم.

قیمت دانلود :
42,000 تومان
شرح موضوع

فیلتر هارمونیکی

فیلتر هارمونیک چیست؟ امروزه مسائل کیفیت توان الکتریکی یکی از بزرگترین دغدغه های مهندسان برق می باشد. اعوجاج هارمونیکی یکی از بزرگترین مسائلی است که در زمینه کیفیت توان مطرح است. بارهای غیرخطی عمده ترین نقش را در ایجاد اعوجاج هارمونیکی بازی می کنند. از طرفی استفاده از بارهای غیرخطی رو به رشد است. اثرات منفی ناشی از آنها می تواند سیستم قدرت را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از بزرگترین ابزارها برای کاهش این اثرات منفی ، استفاده از فیلتر هارمونیک می باشد. افزایش استفاده از منابع انرژی تولید پراکنده نظیر سلول های خورشیدی و توربین های بادی که برای اتصال به شبکه نیازمند مبدل های dc به ac می باشند، می تواند افزایش هارمونیک را به دنبال داشته باشد. لذا استفاده از فیلترهای هارمونیکی بسیار پر کاربرد احساس می شوند.

محصول زیر شبیه سازی فیلتر هارمونیکی در نرم افزار متلب است که شکل زیر شبیه سازی کلی آن را در سیمولینک متلب نشان می دهد:

فیلتر هارمونیک

شکل زیر نیز خروجی های مربوط به اسکوپ موجود در شکل بالا برای فیلتر هارمونیکی را نشان می دهد:

فیلتر هارمونیکی

در حالت کلی این محصول شبیه سازی فیلتر هارمونیکی در سیمولینک متلب می باشد که می تواند کیفیت انرژی الکتریکی را از نظر هارمونیکی بهبود داده و در نتیجه منجر به رضایت مصرف کنندگان گردد.


نقد و بررسی‌ها

  1. ا

    عالی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi