شبیه سازی مبدل باک BUCK در متلب

خلاصه:

گاهی نیاز است که ولتاژ را کاهش دهید ، در این صورت بهترین مبدل برای این عمل، مبدل باک می باشد. مبدل باک در حقیقت یک مبدل کاهنده dc به dc است. در این شبیه سازی شما با مبدل باک به طور کامل آشنا می شوید و اگر در جایی نیاز باشد تا از این نوع مبدل استفاده کنید، از همین شبیه سازی می توانید بهره ببرید.

قیمت دانلود :
10,000 تومان
شرح موضوع

شبیه سازی مبدل DC به DC در متلب – سیمولینک

مبدل باک نوعی مبدل DC به DC از نوع کاهنده می باشد. شاید سوال یاشد که چرا بجای کاهش ولتاژ می خواهیم از یک مبدل استفاده کنیم؟ در چاپر نه تنها کاهش ولتاژ رخ می دهد بلکه ولتاژ را می توان کنترل نمود زیرا اساس کار آن ها مرتبط با سوئیچینگ می باشد و می توان با پالس وارد شده به مبدل آن را کنترل نمود. برای کنترل سرعت موتورهای DC از مبدل باک استفاده می گردد. هر جا هم کلیدزنی رخ دهد هارمونیک ایجاد خواهد شد. به خاطر همین در طراحی مبدل باک از یک فیلتر پایین گذر استفاده می گردد که حاوی یک سلف و یک خازن می باشد. مبدل های باک مزایای فراوانی دارند که می توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

1- سادگی بیش از اندازه آن

2- نیاز نداشتن به ترانسفورماتور برای افزایش یا کاهش ولتاژ

3- توانایی کارکرد در تبدیل های خیلی کوچک گین ولتاژی

شبیه سازی مبدل باک به صورت زیر در سیمولینک انجام شده است:

مبدل باک

آن طور که مشاهده می شود ورودی این مبدل یک ولتاژ DC است که هر مقداری می تواند داشته باشد. وجود ترانزیستور ، کنترل مبدل باک را دشوار می کند و سیگنال پالسی باید برای کارکرد به آن اعمال گردد. بعد از مقداردهی به خازن و سلف که بعنوان فیلتر پایین گذر هستند یک بار اهمی قرار داده شده است که می توان به بارهای دیگر نیز تبدیل کرد. خروجی ولتاژ و جریان بار نیز به صورت شکل زیر خواهد شد:

مبدل باک

همانطور که مشاهده می کنید ولتاژ و جریان بعد از ریپل کوچک DC می گردند و کیفیت ولتاژ و جریان نیز بهبود می یابد.

در کل این محصول حاوی فایل سیمولینک مربوط به شبیه سازی مبدل باک با متلب بوده و شما می توانید از آن برای هر نوع شبیه سازی که نیاز به این نوع مبدل دارید استفاده نمایید.


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی مبدل باک BUCK در متلب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.