دانلود پروپوزال نقش عزت نفس و عوامل روانشناختی مرتبط با پیشگیری از ارتکاب جرم نوجوانان

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش عزت نفس و عوامل روانشناختی مرتبط با پیشگیری از ارتکاب جرم نوجوانان (مطالعه موردی: نوجوانان پسر در شهر تبریز)

عنوان انگلیسی

A Study on the Role of Self-esteem and Psychological Factors Related to Juvenile Delinquency Prevention (Case Study: Adolescent Boys in Tabriz)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

هدف این پژوهش بررسی سطح عزت نفس مجرمین نوجوان و یافتن فاکتورهای روانی مرتبط با بزهکاری در آنها می باشد. بزهکاری نوجوانان مربوط به رفتارهای کودکان و نوجوانان و در کل افراد زیر 18 سال می باشد که با هنجارهای جامعه، سازگاری و تطابق نداشته و به عنوان فعالیتی مجرمانه تلقی می گردد. جرم شناسان نیز در این میان، نگران فاکتورهای روانی هستند که باعث افزایش این جرم ها در میان نوجوانان می گردد. این موضوع نیز کاملا مورد پذیرش قرار گرفته که بزهکاری نوجوانان به عنوان بخشی از بزهکاری های اجتماعی، در طول دوره های بحران اجتماعی، افزایش می یابد. عزت نفس، معیاری برای سنجش ارزش فردی بر اساس موفقیت ها و دستاوردها و نیز درک ارزش خود میان همسالان، اعضای خانواده، معلمان و به طور کلی در جامعه می باشد. کودکان و نوجوانان پس از یک بازخورد اجتماعی منفی که باعث ایجاد عزت نفس منفی در آنها می گردد، ممکن است به بزهکاری روی آورند. رفتارهای بزهکارانه نیز سپس به دلیل تاثیری که روی اعتماد به نفس داشته و یک سری پاداش های رفتاری برای نوجوان را در پی دارند، افزایش می یابند. امروزه ارتباط بین عزت نفس و ارتکاب به جرم، شدیدا بین محققین مورد توجه بوده و تحقیقاتی زیادی در این زمینه انجام گرفته شده است.

این پروپوزال نیز با تمرکز بر این موضوع به بررسی عوامل موثر بر آن بر اساس یک مطالعه موردی پرداخته است. ساختارهای کلی پروپوزال نویسی در این پژوهش رعایت شده و برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. مطالعه این پروپوزال می تواند الهام بخش ایده های تحقیقاتی جدیدی برای محققین باشد. همچنین شما دانشجوی گرامی نیز می توانید با مطالعه آن، آشنایی بیشتری با مفاهیم یافته و نیز با چارچوب های استاندارد پروپوزال نویسی نیز آشنا شده و نهایتا، پروپوزال مناسبی را برای اهداف دانشگاهی خود آماده نمایید.

در ادامه نیز می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد و همچنین فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

عزت نفس


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال نقش عزت نفس و عوامل روانشناختی مرتبط با پیشگیری از ارتکاب جرم نوجوانان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi