دانلود پروپوزال تاثیر طرحواره درمانی بر کاهش اختلافات زناشویی

عنوان فارسی :

تاثیر طرحواره درمانی بر کاهش اختلافات زناشویی و بهبود سلامت روان

عنوان انگلیسی :

The effect of schema therapy on reducing marital conflicts and improving mental health

رشته های مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1399
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

هدف این پروپوزال، بررسی اثربخش بودن طرحواره درمانی بر دو مولفه اصلی زندگی زناشویی، یعنی رضایت زناشویی و کیفیت رابطه آنها، برای رسیدن به روش ها و توسعه این دو مولفه، می باشد.

سلامت هیجانی و روانشناختی جامعه به سلامت خانواده بستگی دارد که این به نوبه خود به پیوستگی و سلامت رابطه بین همسر و شوهر وابسته است. نتایج یک دهه پژوهش نشان داد که رضایت زناشویی، بر سلامت خانواده و فرد موثر است و یک رابطه مثبت بین عدم رضایت زناشویی و نرخ زیاد طلاق در آمریکا و دیگر کشورها وجود دارد. علاوه بر آن، استرس، خانواده ها را به سمت افزایش افسردگی سوق می دهد، احساسی که باعث کاهش عزت نفس و خودکارآمدی می شود. یکی از تعاریف برای نشان دادن لذت و پایداری در یک رابطه زناشویی، رضایت زناشویی است. در حقیقت، رضایت زناشویی، همخوانی انتظارات فرد از زندگی و آنچه که عملاً تجربه می کند، می باشد. رضایت زناشویی، یک متغیر نگرشی است و همچنین یک ویژگی فردی از همسر و شوهر است. در حقیقت، این نگرش مثبت زوجین در مورد جنبه های متفاوت رابطه خود می باشد. پژوهشگران، مولفه های تاثیر گذار بر رضایت زناشویی را به دو گروه تقسیم کرده اند:

  • فرآیندهای بین فردی که بین زوجین رخ می دهد و شامل رفتارهای تعاملی، مهارت های ارتباطاتی، فنون حل مسئله، تعارض، تلاش های مقابله ای، عشق بین زوجین، کیفیت رابطه جنسی، اهداف مشترک، اتفاق نظر در مورد مسائل دینی و اعتقادی، سبک دلبستگی زوجین، سنت های خانوادگی، همکاری در مراقبت از کودک، احتمام، تعهد، درک، هیجان ها، الگوهای رفتاری، حمایت اجتماعی، خشونت، استرس زندگی، اهداف ناسازگار و تغییر منفی در رفتار همسر، می باشند.
  • محیطی که زوجین در آن زندگی می کنند، به معنای وضعیتی است که شاید برای زوجین مهم و قابل توجه است. محیط ها با توجه به رضایت زناشویی شامل این موارد می باشند: (1) کودکان (2) بیوگرافی، مشخصات همسر و خانواده اول وی (3) فشارهای زندگی و تحولات زندگی.

از سوی دیگر، مطالعات نشان می دهند که کیفیت رابطه زناشویی، قوی ترین پیش بینی کننده رضایت زناشویی است. واضح است که هنگامی که دو نفر غریبه با ذائقه ها و سلیقه های مختلف در کنار هم قرار می گیرند، ماندگاری و کیفیت رابطه آنها به دانش و مهارت شان در نحوه مسنجم کردن رابطه بستگی دارد. کیفیت رابطه زناشویی، نقش اساسی در ارزیابی کیفیت کلی روابط خانوادگی دارد. یک ازدواج شایسته و مناسب، افراد را قادر می سازد تا به حس هویت در زندگی خود برسند.

این پروپوزال نیز به بررسی این موضوع پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تنظیم شده است. مفاهیم مرتبط با زندگی زناشویی و موضوعات مرتبط با آن در چندین سال اخیر، موضوع مقالات و تحقیقاتی علمی زیادی در داخل و خارج از کشور بوده و در نگارش این پروپوزال نیز به معتبرترین آنها ارجاع شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزاری جهت یادگیری این ساختارها برای دانشجویان باشد. همچنین مطالعه این پروپوزال در راستای کشف موضوعات تحقیقاتی جدید برای دانشجویان پیشنهاد می گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

طرحواره درمانی و زناشویی

لازم به ذکر است که ترجمه مقاله بیس مربوط به این پروپوزال نیز موجود می باشد و برای دریافت آن می توانید روی این لینک کلیک نمایید.


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال تاثیر طرحواره درمانی بر کاهش اختلافات زناشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =

مقالات ترجمه شده

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله


با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 60 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.