دانلود پروپوزال موضوع حق طلاق در قوانین فقه امامیه و اهل سنت

عنوان فارسی

مطالعه ای بر موضوع حق طلاق در قوانین فقه امامیه و اهل سنت

عنوان انگلیسی

A study on the issue of the right to divorce in the laws of Ja'fari jurisprudence and Sunni jurisprudence

رشته مرتبط :

  فقه؛ حقوق؛ علوم قرآنی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

خانواده از جمله اجتماعاتی بوده که در دین مبین اسلام، بسیار به آن تاکید شده و استحکام پایه های آن نیز به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفته و قوانین و دستورات زیادی در مورد آن بیان شده است. با این حال، مشکلاتی هستند که منجر به فروپاشی این بنیان می گردند که طبیعتاً، در قوانین اسلامی نیز به آن پرداخته شده است. با این حال، موضوع طلاق در احادیث و روایات و نیز آیات قرآنی، به صورت امری معمولی و عادی، بیان نشده است و از آن به عنوان مبغوض ترین حلال ها، یاد شده است.

داروی طلاق در دین کامل اسلام زمانی تجویز می گردد که اختلافات و مشکلات در محیط خانواده به مرحله ای رسیده که غیر قابل حل و غیر قابل کنترل باشد؛ یعنی در ضروری ترین و واجب ترین مراحل. با این حال، همانگونه که در جامعه امروزی می بینیم، طلاق به یک امر طبیعی در جامعه تبدیل شده و با کمتر شدن حوصله طرفین و افزایش فشارهای مختلفی که در زندگی ها وجود دارد، روز به روز به آمار طلاق افزوده می گردد. در همین راستا، هدف این پروپوزال، بررسی کامل موضوع طلاق و نیز حق طلاق در جوامع بشری و با تاکید بر قوانین اسلامی هستیم.

با مراجعه به قوانین بسیاری از کشورها، مشاهده می کنیم که در بسیاری از آنها، حق طلاق به عهده مرد است و طلاق به صورت فسق نکاح دائم با احراز شرایط و تشریفات خاص تعریف شده است. در برخی از قوانین نیز می بینیم که این حق به عهده قاضی نهاده شده است و قاضی با صلاحدید و بررسی شرایط موجود به جاری کردن حکم طلاق می پردازد. سوالی که در این زمینه برجسته شده این است که اختیار و حق طلاق در فقه امامیه و قوانین اهل سنت به چه شکل بوده است. همچنین اینکه اسلام در موضوع طلاق، به مردان بیشتر توجه کرده یا به زنان. همچنین شرایط واگذاری حق طلاق به مرد یا زن چه بوده است.

همه این موضوعات در این پروپوزال بررسی شده است. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی از جمله بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، روش تحقیق، پیشینه تحقیق و … در آن رعایت گردیده است. مطالعه این پروپوزال می تواند ابزار مناسبی برای دانشجویان در راستای آشنایی بیشتر با این ساختارها بوده و نیز، ایده های پژوهشی جدیدی را برای تحقیقات آتی، در اختیار آنها قرار دهد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

اختیار طلاق


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال موضوع حق طلاق در قوانین فقه امامیه و اهل سنت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi