دانلود پروپوزال موضوع ازدواج مجدد در قوانین ایران و مصر

عنوان فارسی

مطالعه ای بر موضوع ازدواج مجدد در قوانین ایران و مصر

عنوان انگلیسی

A study on the issue of remarriage in Iranian and Egyptian law

رشته مرتبط :

  حقوق خصوصی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

ازدواج مجدد یا دوم، ازدواجی است که بعد از انتهای پیوند زناشویی قبلی، از طریق طلاق یا بیوه شدن، رخ می دهد. تعدادی از افراد به احتمال بیشتر از دیگران، ازدواج مجدد می کنند؛ این احتمال ممکن است براساس وضعیت رابطه قبلی (برای مثال، طلاق در مقایسه با وفات همسر)، سطح علاقه به برقراری یک رابطه رمانتیک جدید، جنسیت، نژاد و عوامل دیگر، متفاوت باشند. ازدواج مجدد همچنین، مزیت های سلامت ذهنی و جسمی حاصل می کند. اما، اگرچه افراد مجدداً متاهل تمایل دارند سلامت بهتری نسبت به افرادی که این تصمیم را نمی گیرند، داشته باشند، اما عموماً سلامت نامناسب تری نسبت به افرادی دارند که ازدواج خود را حفظ کرده اند. کسی که مکرراً ازدواج می کنند را یک «ازدواج کننده سریالی» می نامند.

در کل، ازدواج مجدد با رضایت اجتماعی اقتصادی، امنیتی و زندگی بیشتر نسبت به مجرد ماندن، ارتباط دارد. افرادی که مجدداً ازدواج می کنند، معمولاً سازگاری بهتری نسبت به طلاق خود دارند و ارزیابی مثبت تری از زندگی خود در مقابل افراد جدا شده که مجرد باقی مانده اند، را گزارش می دهند. درحالی که زوج های جداشده، ریسک ابتلا به مسائل سلامت جسم و روان گسترده تری دارند، اما ازدواج مجدد ممکن است تعدادی از این خطرات سلامت را تضعیف کند، اما آنها را حذف نکند.

به واسطه ازدواج، هر یک از زوجین به دیگری متعلق می شود و حق و حقوقی نسبت به هم می یابند. موضوع ازدواج مجدد می تواند ناشی از شرایطی باشد. این موضوع در بسیاری از کشورها نیز مورد بررسی قرار گرفته و قوانینی نیز برای آن وضع شده است. هدف از این پروپوزال نیز بررسی مساله ازدواج مجدد و قوانین مرتبط با آن در کشور ایران و کشور مصر بوده است.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و چارچوب ها و قالب کلی یک پروپوزال نیز در آن رعایت گردیده است. این چارچوب ها شامل بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف، فرضیات، روش تحقیق و … می باشند. در نتیجه مطالعه این پروپوزال می تواند ابزاری جهت آشنایی بیشتر دانشجویان با این قالب کلی باشد. همچنین مطالعه این پروپوزال می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی در این حوزه گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

ازدواج مجدد


نقد و بررسی‌ها

 1. امیر

  سلام موضوع فقه حقوقی مشابه دارم به صورت تطبیقی پروپوزال جهت ارائه در جلسه دفاع از پروپوزال میخواستم ممنون

  • bagher

   لطفا با شماره پشتیبانی ۰۹۳۶۰۱۴۷۴۸۴ تماس بگیرید.
   باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi