دانلود پروپوزال تاثیر دیدگاه های مذهبی بر کاهش تضادهای زناشویی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر دیدگاه های مذهبی بر کاهش تضادهای زناشویی در میان زنان

عنوان انگلیسی

A study on the impact of religious views on the reduction of marital conflicts among women

رشته مرتبط

  روانشناسی عمومی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

رضایت زناشویی، یک رابطه مثبت با خانواده همسر، پویایی مثبت در خانواده اصلی، عزت نفس و  هماهنگی دینی زوجین، دارد. دین یکی از موثرترین تکیه گاه های معنوی است که قادر به فراهم کردن معنای زندگی در هر لحظه از زندگی می باشد. عقاید و باورهای دینی عوامل مهمی در رضایت زناشویی می باشند. هدف اصلی این پروپوزال نیز، بررسی رابطه بین دین گرایی و گرایشات مذهبی با رضایت زناشویی است.

ازدواج، مهمترین و والاترین رسم اجتماعی برای برآورده کردن نیازهای هیجانی و ایمنی است که همیشه مورد پذیرش زیادی قرار گرفته است. ازدواج، رابطه ای انسانی، پیچیده، ظریف و پویاست که ویژگی های خاص خود را دارد. در جامعه امروزی، زندگی انسانی تغییرات بیشمار و سریعی در همه جنبه ها داشته است. ازدواج و زندگی متاهلی نیز مستثنی از این قاعده نیستند. اگرچه، ازدواج ها به عنوان یک بنیاد جهانی باقی مانده است، اما اهداف و انتظارات و تشکیل این بنیاد تحت تغییرات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، تغییرات فراوانی پیدا کرده است. در گذشته، همسران بوسیله والدین انتخاب می شدند و ازدواج یک قرارداد و توافق بین خانواده ها بود. همچنین، ازدواج ابزاری برای تنظیم رفتار جنسی، تولید مثل، حفظ وضعیت اجتماعی و اقتصادی خانواده بود و یک نیاز برای تثبیت خانواده بود. بوسیله تغییرات اجتماعی و اقتصادی، مبنای ازدواج از یک توافق بین خانواده ها تا آزادی انتخاب و انتخاب همسر تغییر کرده است و علاوه بر آن مسائل اجتماعی و اقتصادی، محبت عاطفی و نیازهای فردی براساس انتخاب جفت بوده است. هدف ازدواج از روابط خانوادگی و اجتماعی به برآورده کردن نیازهای شخصی، هیجانی-روانشناختی تغییر کرده است. در جامعه امروزی، دلایل اصلی ازدواج، عشق و محبت، داشتن شریک و یار در زندگی، برآورده کردن انتظارات هیجانی-روانشناختی و افزایش خشنودی و رضایت می باشند. امروزه، عوامل بسیاری بر رضایت یک ازدواج تاثیر گذاشته اند که بخشی از آنها در این پژوهش پرداخته شده است.

این پروپوزال نیز برای پایان نامه ای در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و ساختارهای عمده پروپوزال نویسی از جمله بررسی متغیرها در قالب یک مدل مفهومی، ارائه جامعه آماری و روش های جمع آوری و تحلیل داده ها و نیز بیان جنبه های نوآورانه و پرسش های تحقیق در آن رعایت شده اند. مطالعه این پروپوزال می تواند فرصت های پژوهشی آینده در این زمینه را در اختیار دانشجو قرار دهد تا انتخاب موضوعای مناسب برای اهداف دانشگاهی وی را تسهیل نماید. همچنین مطالعه این محصول می تواند ابزار مناسبی برای یادگیری ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی برای دانشجویان و علاقه مندان باشد.

این محصول در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

نگرش مذهبی و تعارض زناشویی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر دیدگاه های مذهبی بر کاهش تضادهای زناشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi