دانلود پروپوزال ارتباط گرایشات مذهبی و هوش هیجانی با رضایت زناشویی

عنوان فارسی

ارزیابی ارتباط میان گرایشات مذهبی و هوش هیجانی با رضایت زناشویی

عنوان انگلیسی

Evaluating the Relationship Between Religious Orientation and Emotional Intelligence with Marital Satisfaction

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

رضایت زناشویی، فرآیند پیچیده ای است که تحت تاثیر یک سری عوامل مانند تحصیلات، طبقه اجتماعی اقتصادی، عشق، تعهد، ارتباطات زناشویی، تعارض، جنسیت، وجود کودکان، روابط جنسی و تقسیم وظایف در زمان های مختلف، قرار می گیرد.

این پروپوزال، نقش دو متغیر شامل هوش هیجانی و گرایشات دینی در رضایت از ازدواج را بررسی می کند.

هوش هیجانی (EI)، ظرفیت درک، بیان، تشخیص، استفاده و مدیریت هیجان های خود و اشخاص دیگر می باشد. از نظر محققین، هوش هیجانی توانایی مدیریت خلق و خو، وضعیت ذهنی و کنترل تکانه ها به نحو مطلوب است. در تحقیقات دو مدل با عنوان «مدل توانایی» و «مدل ترکیبی» معرفی شده است. مدل توانایی، EI را به صورت مجموعه ای از توانایی های پردازش اطلاعات (مانند دقت زیاد در ارزیابی نوع هیجان های بیان شده از طریق بیان چهره) تعریف کرده است. این تعریف بر EI به عنوان توانایی های شناختی تاکید دارد و معمولاً نیاز به عملکرد زیاد داشته و از طریق پاسخ دادن به آزمون های هوش هیجانی و ارزیابی مستقیم مدیریت هیجان ها، اندازه گیری می شود. از سوی دیگر، مدل ترکیبی، توانایی های ذهنی و صفات شخصی (مانند همدلی) را بررسی می کند و EI را از طریق خوداظهاری در مورد نحوه مدیریت هیجان ها در زندگی، سنجش می کند.

متخصصان و محققانی که هوش هیجانی را بررسی می کنند باور دارند که هوش هیجانی می تواند دلالت ها و اثرات مهمی بر فعالیت های مختلف زندگی مانند رهبری، رشد حرفه ای، سلامت ذهنی، زندگی خانوادگی و زناشویی بگذارد. محققین، رابطه ای قوی بین هوش هیجانی و حل تعارض موفق و روابط بین فردی گزارش داده اند و بر اهمیت همدلی در روابط عاشقانه، تاکید کرده اند.

دین، یکی از قوی ترین نیروها در فرهنگ انسانی است. اگرچه دین، یک مفهوم غیرعینی است و توصیف دقیق آن دشوار است، اما تجربیات و روش هایی که دین ما را تشکیل می دهند، قابل توجه می باشند. دین، تزریق هیجان های قوی هم در افراد دینی و هم غیردینی بوجود می آورد. دین به میزان زیادی تحت تاثیر زندگی فردی و عمومی با فراهم کردن یک جامعه از پیروان برای صحبت با همدیگر و همچنین به عنوان مبنایی برای تفکر خصوصی و رشد شخصی، باشد. به عقیده پژوهشگران، دین می تواند نقش مهمی در آرامش یافتن ایفا کند، دین می تواند همچنین یک احساس عمیق از خود ارزشمندی ایجاد کند و خودتنظیمی و خود کنترلی افراد را بهبود بخشد. در یک سطح رابطه ای، همچنین گزارش شده که دین می تواند بر رابطه زناشویی تاثیر گذارد زیرا دین شامل دستورالعمل هایی برای زندگی است و نظام عقاید و ارزش هایی را دارد که می توانند بر زندگی زناشویی تاثیر بگذارند. در مطالعات زیادی، رابطه معنادار بین دین و رضایت زناشویی، مورد بررسی قرار گرفته شده است.

این پروپوزال نیز به بررسی اجمالی این موضوع پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی جهت یادگیری این ساختارها توسط دانشجویان باشد. مطالعه این پروپوزال می تواند الهام بخش ایده های پژوهشی جدیدی نیز برای دانشجویان باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

جهت گیری مذهبی و رضایت زناشویی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارتباط گرایشات مذهبی و هوش هیجانی با رضایت زناشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 5 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi