دانلود پروپوزال تاثیر واقعیت درمانی بر کاهش کمرویی و نارسایی هیجانی دانش آموزان

عنوان فارسی

بررسی تاثیر واقعیت درمانی بر کاهش کمرویی و نارسایی هیجانی دانش آموزان

عنوان انگلیسی

Investigating the effect of reality therapy in reducing students’ timidity and alexithymia

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
68,700 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تهیه شده و در آن به بررسی تاثیر واقعیت درمانی بر کاهش کمرویی و نارسایی هیجانی دانش آموزان پرداخته شده است.

کمرویی و نارسایی هیجانی دو مشکل شایع در بین دانش آموزان هستند که می توانند بر عملکرد تحصیلی، روابط اجتماعی و عزت نفس آنها تاثیر منفی بگذارند. واقعیت درمانی، رویکردی درمانی است که توسط ویلیام گلاسر ابداع شده است و بر اساس این ایده بنا شده است که افراد مسئول انتخاب ها و رفتارهای خود هستند و می توانند با تغییر نگرش و رفتار خود، مشکلات خود را حل کنند.

این پروپوزال در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

واقعیت درمانی

واقعیت درمانی بر خلاف بسیاری از رویکردهای درمانی سنتی که بر گذشته و ریشه های مشکلات تمرکز می کنند، بر حال و آینده تمرکز دارد. در واقعیت درمانی، درمانگر به مراجع کمک می کند تا واقعیت زندگی خود را بپذیرد و مسئولیت انتخاب ها و رفتارهای خود را بر عهده بگیرد. درمانگر همچنین به مراجع کمک می کند تا مهارت های لازم برای حل مشکلات خود و رسیدن به اهداف خود را یاد بگیرد.

کمرویی یک اختلال شایع اضطرابی است که با ترس از موقعیت های اجتماعی مشخص می شود. افراد کمرو اغلب در حضور دیگران احساس اضطراب، خجالت و خودآگاهی می کنند. آنها ممکن است از صحبت کردن در جمع، برقراری ارتباط با دیگران و شرکت در فعالیت های اجتماعی اجتناب کنند.

نارسایی هیجانی به ناتوانی در تنظیم و بیان احساسات اشاره دارد. افراد با نارسایی هیجانی ممکن است در درک و شناسایی احساسات خود، ابراز احساسات خود به شیوه ای سالم و مقابله با احساسات دشوار مشکل داشته باشند.

تحقیقات نشان داده است که واقعیت درمانی می تواند در کاهش کمرویی و نارسایی هیجانی دانش آموزان موثر باشد. در یک مطالعه، دانش آموزانی که تحت درمان واقعیت درمانی قرار گرفتند، در مقایسه با گروه کنترل، کاهش قابل توجهی در علائم کمرویی و نارسایی هیجانی نشان دادند. در مطالعه دیگری، دانش آموزانی که با واقعیت درمانی آموزش دیدند، مهارت های اجتماعی و عزت نفس آنها به طور قابل توجهی افزایش یافت. واقعیت درمانی از طریق چندین مکانیسم می تواند به کاهش کمرویی و نارسایی هیجانی کمک کند. واقعیت درمانی به دانش آموزان کمک می کند تا واقعیت زندگی خود را بپذیرند و مسئولیت انتخاب ها و رفتارهای خود را بر عهده بگیرند؛ همچنین مهارت های حل مسئله را یاد بگیرند و عزت نفس خود را افزایش دهند.

واقعیت درمانی یک رویکرد درمانی امیدوارکننده برای کمرویی و نارسایی هیجانی در دانش آموزان است. تحقیقات نشان داده است که واقعیت درمانی می تواند در کاهش علائم این مشکلات و بهبود کیفیت زندگی دانش آموزان موثر باشد.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر واقعیت درمانی بر کاهش کمرویی و نارسایی هیجانی دانش آموزان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هفده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi