دانلود پروپوزال ارتباط بین اهمال کاری و عزت نفس و خودکارآمدی در دانشجویان

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ارتباط بین اهمال کاری و عزت نفس و خودکارآمدی در دانشجویان (مطالعه موردی: دانشجویان دانشگاه پیام نور)

عنوان انگلیسی

A Study on the Relationship Between Procrastination and Self-esteem and Self-efficacy among Students (Case Study: Payame Noor University Students)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
89,900 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

رفتار اهمال کاری بسیار معمول است و در جهان ما یک مسئله جدی است. اما بنظر می رسد که پژوهشگران نتوانسته اند به یک اتفاق نظر در مورد تعریف این پدیده برسند؛ به تاخیر انداختن عمدی در انجام کاری به عنوان تعریف اهمال کاری پیشنهاد شده است. طبق مطالعات در مورد تمایل به اهمال کاری، دلایل عنوان شده، مهارت های مدیریت زمان ضعیف، اعتقادات خودکارایی (SEF)، عزت نفس، عدم راحتی در انجام وظایف، مشخصات شخصی (مسئولیت، کمال گرایی، تمایلات عصبی و غیره)، تفکرات غیرمعقول، ناتوانی در تمرکز، ترس از شکست، ناتوانی در هدایت اهداف موفقیت، کاهش خوداحترامی، اضطراب، مهارت های حل مسئله، انتظارات غیرواقع بینانه و عادت های شغلی، می باشند. فرض بر این است که اهمال کاری با عزت نفس کم، ارتباط دارد، چه به صورت یک تعیین کننده چه به صورت یک پیامد یا نتیجه. اما، همبستگی منفی بین عزت نفس و اهمال کاری نیز فرض شده است. نظریه SEF بیان می کند که آنچه که در مورد خودمان اعتقاد داریم تاثیری قوی بر انتخاب وظیفه، سطح تلاش و ماندگاری و کیفیت عملکرد در بعد دارد. باندورا استدلال کرد که اگر سطوح کافی توانایی و انگیزه وجود داشته باشد، تلاش های اولیه برای انجام و ادامه کار، تحت تاثیر SEF قرار خواهد گرفت. کارایی ضعیف ممکن است در اجتناب از رفتار دخیل باشد اما SEF قوی می تواند در شروع و ماندگاری رفتار، نقش داشته باشد. مشاهده شده که SEF یکی از قویترین عوامل پیش بینی کننده عملکرد در حیطه های مختلف می باشد. در محیط آکادمیک، SEF یک پیش بینی کننده قوی عملکرد است، و قدرت ارتباط وابسته به تطابق با وظیفه مدنظر و همچنین سطح تخصص می باشد. SEF در چندین مطالعه قبلاً انجام شده در مورد اهمال کاری مورد بررسی قرار گرفته است و نتایج نشان دهنده یک رابطه معکوس با اهمال کاری هستند. سازه دیگری که اغلب با اهمال کاری ارتباط داده می شود، یعنی عزت نفس، به قضاوت در مورد خودارزشمندی جهانی ارتباط دارد. به عقیده تسور، «SES یک ارزیابی سراسری و جهانی است که بازتاب دیدگاهمان در مورد موفقیت هایمان و قابلیت هایمان، ارزشهایمان، بدنمان، پاسخ های دیگری به ما و رویدادها یا موقعیت ها، مالکیت هایمان» می باشد. رابطه بین اهمال کاری و عزت نفس ، در ادبیات اهمال کاری توجه شایانی را به خود جلب کرده است. اهمال کاری، به صورت یک استراتژی حمایت کننده از خویشتن توصیف می شود که یک عزت نفس شکننده را می پوشاند و مطالعات متعددی رابطه معکوس معناداری بین اهمال کاری خوداظهاری و عزت نفس، بیان کرده اند. پژوهشگران، پیشنهاد داده اند که اهمال کاران، از عزت نفس کم رنج می برند که این باعث تمایل کلی به مبادرت در رفتارهایی مانند تاخیر در انجام وظیفه و اجتناب از آن ها می شود- که از خود ارزیابی با ارائه یک بهانه برای عملکرد ضعیف و پیامدهای منفی جلوگیری می کند. با اینکه جدیدترین مطالعات در مورد اهمال کاری، اهمال کاری را از طریق SEF یا مدل های خودتنظیم تبیین می کنند، اما پژوهش های قابل ملاحظه ای، ارتباط بین اهمال کاری و عزت نفس را بررسی کرده اند و همچنان بررسی می کنند.

این پروپوزال نیز به بررسی این موضوعات پرداخته و برای مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای عمده پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، جامعه آماری و ابزارهای جمع آوری و تحلیل داده ها در این پروپوزال رعایت شده اند. شما دانشجوی گرامی با مطالعه ای محصول می توانید آشنایی بیشتری با ساختارهای یک پروپوزال یافته و با یادگیری مفاهیم ارائه شده در آن، موضوع مشابهی را برای نگارش پروپوزال دانشگاهی خود یا ارائه درس روش تحقیق، انتخاب نمایید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

اهمال کاری و عزت نفس


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارتباط بین اهمال کاری و عزت نفس و خودکارآمدی در دانشجویان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 3 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi