دانلود پروپوزال نقش خصوصی سازی در نقدشوندگی سهام با نگرش صنعتی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش خصوصی سازی در نقدشوندگی سهام با نگرش صنعتی (مطالعه موردی: شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران)

عنوان انگلیسی

A Study on the Role of Privatization in Stock Liquidity with Industrial Attitudes (Case Study: Companies Listed in Tehran Stock Exchange)

رشته مرتبط :

  حسابداری؛ مدیریت بازرگانی گرایش مالی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
88,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

توسعه بازار مالی، به عنوان یکی از اهداف اولیه برنامه های «خصوصی سازی صدور سهام» (SIP) در کشورهای توسعه یافته، مطرح شده است. یکی از اولین تجربیات برای تقویت بازار سهام داخلی از طریق خصوصی سازی، در آلمان در دهه 1960 انجام شد. جدیدتر از آن، ارتقای مشارکت سرمایه گذاران و متحول سازی بورس های ملی، جزو اولویت های بالای برنامه خصوصی سازی نه تنها در انگلستان، بلکه در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا بوده اند. شواهد زیادی، همبستگی بین توسعه بازار مالی و خصوصی سازی را نشان می دهند. برای نمونه، حجم معامله سهام در کشورهای توسعه یافته خارج از ایالات متحده، از قدری بیشتر از 400 میلیارد دلار در سال 1983 به بیش از 12 تریلیون دلار در سال 2002 رشد داشته است، درحالی که برنامه های خصوصی سازی هنگفتی در حال اجرا بوده است. اما، بازارهای سهام در نبود خصوصی سازی نیز توسعه می یابد. در واقع، آمریکا، رشد نمایی سرمایه گذاری و بازده را در طی همان سالها، با تنها خصوصی سازی محدود، تجربه کرده است.

بنابراین، آیا خصوصی سازی در توسعه بازارهای سهام مشارکت دارد؟ تعدادی از نظریه ها بیان می کنند که قطعاً چنین است. بخاطر ویژگی های مثبت تولیدشده بوسیله تصمیمات پذیره نویسی، خصوصی سازی «پیشنهادیه های اولیه عمومی» (IPO ها) ممکن است بازار سهام یک اقتصاد را با بهبود فرصت های تنوع بخشی سرمایه گذاران، تقویت بخشد. علاوه بر  آن، SIP ها، شامل شناور سازی سهام در هر دوی بورس های داخلی و بین المللی (SIP های دارای پذیره نویسی متقابل)، موانع اطلاعاتی برای سرمایه گذاری خارجی را کاهش می دهد و پایگاه سهامدار شرکت ها را گسترش می دهد و در نتیجه، نقدینگی در بازار داخلی را تقویت می بخشد. علاوه بر اهمیت این مسائل، یک تحلیل تجربی جامع در مورد تاثیر خصوصی سازی بر بازارهای دارایی ویژه در کشورهای توسعه یافته، هنوز در ادبیات ناموجود است.

هدف این پروپوزال نیز، پرکردن این خلاء است. معیارها یا اقدامات خصوصی سازی را به یک جنبه اساسی از توسعه بازار سهام: یعنی نقد شوندگی بازار، ارتباط می دهیم. یک بازار ثانویه عمیقتر، به شرکت ها اجازه می دهد تا سرمایه را در قیمت کمتر، افزایش دهند که این کار را با کاهش دادن بازده ملزم شده توسط سرمایه گذاران انجام می دهد. علاوه بر آن، نقدینگی- نه سرمایه گذاری- مشوق ها و انگیزه هایی برای کسب اطلاعات برای تحلیلگران مالی، فراهم می کند. این کار به نوبه خود، استفاده از طرح های مشوق مدیریتی برپایه سهام را بر می انگیزد که این می تواند عملکرد شرکتی و رشد را بهبود بخشد. از دیدگاه تجربی، سطح اولیه نقدینگی بازار سهام، یک پیش بینی کننده مقاوم رشد اقتصادی و تجمع سرمایه است، درحالی که سرمایه گذاری اولیه، اینگونه نیست.

این پروپوزال نیز به بررسی موضوع فوق پرداخته و هدف کلی آن بررسی نقش خصوصی سازی در نقدشوندگی سهام با دیدگاه و رویکردی صنعتی بوده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی برای آشنایی با این ساختارها توسط دانشجویان باشد. همچنین امید می رود که مطالعه این محصول، زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آینده گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

خصوصی سازی و نقدشوندگی سهام


نقد و بررسی‌ها

  1. فاطمه خاکسار خمیران

    به نمونه پروپزال در خصوص مالی رفتاری در حسابداری نیازمندم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi