دانلود پاورپوینت مقاله سنجش افشاگری تخلف در مطالعات حسابداری

عنوان فارسی

مطالعات مربوط به افشاگری تخلف در تحقیقات حسابداری: پژوهشات آزمایشی در مورد فاکتورهای موثر بر افشاگری تخلف

درسهای مرتبط

  حسابداری و اقتصاد

تعداد اسلاید : 15 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله افشاگری تخلف در تحقیقات حسابداری
پاورپوینت حسابداری
قیمت دانلود :
31,200 تومان
توضیحات

با شروع دهه 1980، بسیاری از رشته های تحصیلی، بررسی روش هایی برای ترویج افشاگری را شروع کردند. مجموعه ای از رسوایی های حسابداری، با شروع فروپاشی اِنرون در 2001، توجه بی سابقه ای را به اهمیت افشاکردن کلاهبرداری های حسابداری جلب نمود. نظرات کارکنان، مرسوم ترین روش شناسایی کلاهبرداری است. با این وجود، بررسی های فراوان نشان داده اند که تمامی کلاهبرداری های مشاهده شده، گزارش نمی شود. مرکز منابع اخلاقیات (2013) به این نتیجه رسیده است که 41درصد از کارکنان، خلافکاری را در مکان کاری خود مشاهده کرده اند اما از این 41%، حدود 33 درصد ساکت ماندند.

این پاورپوینت در 15 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 11 آن قرار داده شده است:

افشاگران، اغلب، تخلف را در تلاش، برای از بین بردن تخلف گزارش می کنند. بنابراین تصمیم، برای افشا، ارتباطی نزدیک با این دارد که آیا بر این اعتقاد هستند که تخلف، متوقف می شود یا نه. محققین، مدلی برای افشاگری تخلف را از طریق تمرکز بر فاکتورهایی که به طور اثربخش، بر متوقف کردن تخلف، مشارکت دارد، پیشنهاد نمودند. این مدل، به صورت گسترده برای توضیح قصد تهیه گزارش شاهدان، مورد استفاده قرار گرفته است. برای مثال، بر پایه این مدل، همبستگی قصد افشاگری تخلف، اقدامات و تلافی بررسی شد. علاوه بر آن، در یک سری تحقیقات نیز، از این مدل، برای شناسایی خصوصیات شخصی و متغیرهای سازمانی استفاده شده و هم چنین تاثیر افشای هویت، چارچوب موقعیتی و خصوصیات شخصی، بر قصد افشاگری شاهدان بررسی گردید.

این مطالعه، پژوهش های انجام شده در زمینه حسابداری، در ارتباط با افشاگری تخلف را به صورت خلاصه عنوان می کند. افشاگری تخلف، برای حرفه حسابداری اهمیت زیادی دارد. افراد حرفه ای حسابداری، با بازه وسیعی از تصمیمات اخلاقی، در محیط کاری رو به رو هستند که می تواند شامل تصمیماتی درباره گزارش تخلف یا نحوه واکنش، به عنوان دریافت کننده چنین گزارش هایی باشد. تشویق موثر افشاگری تخلف، اهمیت زیادی دارد زیرا نظریات کارکنان،به عنوان مرسوم ترین روش شناسایی کلاهبرداری در نظر گرفته می شود. هم چنین پژوهش های گسترده ای در مقالات حسابداری، در زمینه روش های تشویق افشا گری تخلف به چشم می خورد. با این وجود، درک ما از عوامل تعین کننده قصد افشاگری هنوز هم در چندین زمینه، محدود است. ترکیب پژوهش های قبلی، در زمینه حسابداری، درباره عوامل تعیین کننده قصد افشاگری تخلف که توسط این مقاله ارائه شده است، مسیرهای نویدبخشی را برای پژوهش های آتی، به منظور ترویج گزارش رفتارهای غیر اخلاقی، مشخص می کند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله سنجش افشاگری تخلف در مطالعات حسابداری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi