دانلود پاورپوینت مقاله چارچوب بهینه سازی برای پایداری ولتاژ شبکه قدرت و آنالیز هارمونیک

عنوان فارسی

روشی بر پایه چارچوب بهینه سازی برای پایداری ولتاژ شبکه قدرت و آنالیز هارمونیک

درسهای مرتبط

  دینامیک سیستم های قدرت

تعداد اسلاید : 21 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله مدل بهینه ‌سازی پایداری ولتاژ سیستم‌ قدرت
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
49,900 تومان
توضیحات

بر طبق یافته های بدست آمده و همچنین با توجه به تحقیقات صورت گرفته از سوی محققین، تعیین حاشیه پایداری ولتاژ بخصوص به دلیل ادغام انواع جدید بارها نظیر خودروهای برقی، مزارع باتری و دستگاه های مبتنی بر الکترونیک، چالش جدی برای اپراتورهای شبکه محسوب می شود. همچنین در زمینه بهره برداری از سیستم های قدرت، استفاده فزاینده از بارهای غیر خطی چالش جدی به شمار می آید. به عبارتی می توان اینگونه عنوان کرد که، کاهش کیفیت توان یکی از عواقب و نتایج اصلی استفاده از چنین بارهایی است که ممکن است برای تحلیل تأثیر بر عملیات و برنامه ریزی سیستم های قدرت استفاده شود. در این پاورپوینت، روشی بر پایه چارچوب بهینه سازی برای پایداری ولتاژ شبکه قدرت و آنالیز هارمونیک ارائه شده است.

این پاورپوینت در 21 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز تصویر اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

تحلیل پایداری ولتاژ

توسعه تکنیک های مناسب برای ارزیابی مجاورت یک نقطه عملیاتی با فروپاشی ولتاژ و همچنین درک مکانیسمی که به یک وضعیت ناپایدار منجر می شود، از اهمیت فزاینده ای برخوردار است. تکنیک های استاتیکی مبتنی بر راهکار پخش بار، نظیر روش سنتی پخش بار پیوسته می تواند برای تشخیص مناطق بحرانی در معرض ناپایداری ولتاژ استفاده شود،  غالبا برای ارزیابی پایداری ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین بر طبق تکنیک پیشنهادی، با فرض افزایش تدریجی مصرف برق زمانبندی شده باس های بار می توان حداکثر ظرفیت بار و حاشیه پایداری ولتاژ سیستم را به نحو موثری تعیین نمود. به علاوه، از طریق منحنی PV معلوم (ولتاژ توان اکتیو) می توان رفتار کاهشی ناشی از مقادیر ولتاژ به دلیل افزایش تقاضای توان را به نحو موثری برآورد نمود. برای تحلیل پایداری ولتاژ می توان از  QV (منحنی های ولتاژ توان اکتیو) برای اندازه یابی بانک های خازنی، جبران کننده های استاتیکی var و سایر تجهیزاتی که پشتیبانی توان راکتیو را امکانپذیر می کنند به نحو موثری استفاده نمود. تحلیل مودال که در آن مقادیر ویژه و بردارهای ویژه ماتریس ژاکوبین حل جریان توان برای تعیین باس های بحرانی سیستم، محاسبه عوامل مشارکت آنها در پدیده های ناپایداری استفاده می شود، یکی دیگر از تکنیک های موثری است که می توان به آن اشاره نمود. همچنین برای ارزیابی پایداری ولتاژ می توان پخش بار بهینه را نیز اعمال نمود.

در ادامه، اسلاید شماره 17 این پاورپوینت قرار داده شده است:

جریان بار برای حالت پایه

در سال های اخیر، با هدف سنجش مجاورت یک نقطه عملیاتی در ایجاد یک وضعیت ناپایدار و همچنین ارزیابی پایداری ولتاژ، به طور فزاینده ای از شاخص‌های پایداری ولتاژ (VSI) استفاده شده است. همچنین به دلیل استفاده از واحدهای اندازه گیری فازور همزمان (PMU)، این شاخص ها را می توان در زمان واقعی نیز برآورد نمود. لازم به ذکر است که، توپولوژی سیستم، اندازه گیری PMU ها و وضعیت عملیاتی ژنراتورهای سنکرون، برخی از مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای تحلیل پایداری ولتاژ محسوب می شوند.

در این پاورپوینت به منظور ارزیابی اعوجاج هارمونیک و پایداری ولتاژ، مدل بهینه سازی جدیدی ارائه شده است. همچنین، برای بیشینه سازی قابلیت ظرفیت بار سیستم با در نظر گرفتن محدودیت های نابرابری مربوط به معادلات جریان توان، مقادیر ولتاژ و اعوجاج هارمونیک، یک تابع هدف تعیین می گردد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله چارچوب بهینه سازی برای پایداری ولتاژ شبکه قدرت و آنالیز هارمونیک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 16 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi