دانلود پاورپوینت مقاله نقش ترکیب فناوری نیروگاه برق مجازی در قیمت عمده فروشی برق

عنوان فارسی

تاثیر ترکیب تکنولوژی نیروگاه برق مجازی روی قیمت های عمده فروشی برق: مطالعه مقایسه ای برخی از بازارهای برق اتحادیه اروپا

درسهای مرتبط

  بازار برق؛ تولید و نیروگاه

تعداد اسلاید : 19 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله نیروگاه مجازی و قیمت عمده فروشی برق
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
34,800 تومان
توضیحات

افزایش نیروگاه های تولید پراکنده مبتنی بر تجدیدپذیر (RDG ها)، هزینه پشتیبانی در اتحادیه اروپا را افزایش داده است بگونه ای که تعدادی از اعضا، این پشتیبانی را کاهش داده اند یا متوقف کرده اند یا آنرا به بازده بدست آمده در بازار برق، پیوند داده اند. در این زمینه، بیشتر مشروط به بازار برق است و تعدادی چالش مرتبط با تلفیق آن بوجود آورده است. باید جواب ها و راهکارهای جدیدی برای افزایش ماندگاری اقتصادی و کاهش ریسک های عدم دسترسی و تولید نامتوازن، پیدا کند.

این پاورپوینت در 19 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 17 آن قرار داده شده است:

یکی از راهکارها برای ترکیب نیروگاه های RDG با دیگر RDG ها یا با نیروگاه های قابل دیسپاچ (پخش بار) در یک مدل هیبرید تحت مفهوم «نیروگاه مجازی » می باشد. از آنجایی که تولید پراکنده می تواند در بازار برق از طریق شبکه هوشمند، مشارکت کند، تجمیع کننده تلاش می کند تا سبد خود را بهینه سازی کند تا مزیت بیشینه را بدست آورد. اگرچه معمول ترین عدم قطعیت های مدل شده برای مسئله برنامه ریز، قیمت های سوخت یا هزینه های سرمایه گذاری می باشند، برای شرکت های خصوصی، عمده قطعیت بوجود آمده بوسیله قیمت های نقدی برق، معمولاً مهمترین متغیر در مسئله بهینه سازی سبد آنها می باشد. این تصمیم باید عمدتاً بوسیله سیگنال های قیمت بازار، هدایت و گرفته شود. بنابراین، برای سنجش تاثیر هر سبد فنآوری تولید برق مختلف بر قیمت عمده فروشی برق، این برای عامل تجمیع کننده، مهم است.

این پژوهش، یک شیوه تجربی جدید در مورد تاثیر تولید پراکنده مبتنی بر انرژی تجدیدپذیر، مانند فتوولتائیک، برق آبی کوچک یا باد، بر قیمت عمده فروشی برق با استفاده از رویکرد اقتصاد سنجی آنتروپی بیشینه، ارائه می دهد. بازارهای برق نقدی ملاحظه شده و کشور انتخاب شده برای تحلیل ها عبارتند از: MIBEL (اسپانیا)، APX ENDEX (هلند)، GME (ایتالیا)، EEX (اتریش)، EPEDXS-POT-EPEX (آلمان و فرانسه).

نتایج بدست آمده نشان می دهند که از میان ضرایب تجدیدپذیر، باد شایع ترین تاثیرات بازار را در کشورهای مختلف، داشته است. این تاثیر بر درصد کاهش قیمت برق که هر واحد اضافه تغییرات تولید دیسپاچ شده از نیروگاه های توان باد انجام می دهد، منعکس شده است. براساس کشور، بالاترین تاثیر حاصل شده مربوط است به آلمان و پس از آن هلند، ایتالیا و اسپانیا. برای نمونه، نیروگاه برق آبی کوچک، تاثیر بیشتری بر قیمت برق در آلمان نسبت به انرژی باد دارد. در مورد ایتالیا، این فنآوری بزرگترین تاثیر دوم درست بعد از باد را دارد. همچنین، نیروگاه های برقآبی اندازه متوسط، تاثیر بسزایی بر بازار اتریش وارد می کنند و نشان دهنده بیشترین کاهش آن در قیمت برق و پس از آن، انرژی خورشیدی است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله نقش ترکیب فناوری نیروگاه برق مجازی در قیمت عمده فروشی برق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دوازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi