دانلود پاورپوینت مقاله راهکار مشارکت واحدهای نیروگاهی با استفاده از الگوریتم آتش بازی

عنوان فارسی

راهکاری برای موضوع مشارکت واحدهای نیروگاهی با استفاده از الگوریتم آتش بازی

درسهای مرتبط

  الگوریتم های بهینه سازی

تعداد اسلاید : 22 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله در مدار قرارگیری واحد نیروگاهی با الگوریتم آتش بازی
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
21,600 تومان
توضیحات

اخیرا انواع مختلفی از مسائل بهینه سازی بر اساس فرآیند صنعت انرژی ای که در این فرآیند نقش داشته اند، بررسی و حل شده است و عمدتا شامل تولید، توزیع و انتقال برق یا ترکیبی از آنها بوده اند. مسائل بهینه سازی توسط توابع هدف، متغیرها و قیود توصیف می شوند. عموما کارآمدی اقتصادی یا نمودارهای سود کاربردپذیری به عنوان توابع هدفی، فرمول بندی می شوند. فعالیت سیستم و سایر ملزومات فنی نیز به عنوان قیود بررسی می شوند در حالی که متغیرها برای مدل سازی تصمیم مورد استفاده قرار می گیرند که می توان آن ها را در قالب بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت یا بازه زمانی آنلاین در نظر گرفت.

این پاورپوینت در 22 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 19 آن قرار داده شده است:

در مدارقرارگیری واحدهای نیروگاهی

مسئله در مدار قرارگیری واحدهای نیروگاهی:

  • در یک بازه زمانی بلند مدت (ماه ها یا سالها)، مسئله توسعه نیرو به منظور تعیین نوع، ظرفیت و تعداد واحدهای تولیدی که سیستم های انرژی باید داشته باشند حل می شوند.
  • در بازه زمانی میان مدت (روزها یا هفته ها)، هدف، تعیین بهترین ترکیب از واحدهای تولیدی بر حسب وضعیت (قرار گیری یا عدم قرارگیری در مدار) و خروجی آن ها (توان) می باشد. این برنامه باید بتواند پاسخگوی تقاضای پیش بینی شده با حداقل هزینه تولید شده کلی تحت قیود سیستمی محیطی، فنی و عملیاتی باشد. این مسئله به عنوان مسئله در مدار قرار گیری واحدهای نیروگاهی (UC) شناخته می شوند.
  • در بازه زمانی کوتاه مدت و آنلاین (ساعت ها یا دقایق)، مسئله پخش بار اقتصادی (ED) به منظور تعیین توانی که در فاز قبلی برنامه ریزی شده (با حل مسئله UC) باید به منظور پاسخگویی به نیازهای سیستمی بیدرنگ تولید شود.

در مدار قرارگیری واحدهای نیروگاهی، یکی از مهم ترین مسائلی است که باید برای به دست آوردن برنامه ریزی تولید انرژی مناسب حل شود، هدف این مسئله تعیین ترکیبی از ژنراتورهای الکتریکی در دسترس، برنامه ریزی خروجی متناظر آن ها می باشد تا بتوان پاسخگوی تقاضای بار پیش بینی شده با کمترین هزینه تولید کلی در یک بازه زمانی مشخص باشد که این بازه زمانی اغلب از 24 ساعت تا یک هفته متغیر است. مسئله برنامه ریزی با بررسی کمینه سازی هزینه تولید و در کنار آن پاسخگویی به قیود عملیاتی کل سیستم الکتریکی حل شده است. این قیود، آزادی انتخاب شروع به کار و توقف کار واحدها را کاهش می دهد. اغلب، قیودی که باید رعایت شوند مربوط به وضعیت واحدها، حداقل زمان فعالیت و حداقل زمان استراحت واحدها و محدودیت تولید نیرو و ظرفیت، حداکثر افزایش نرخ تولید و حداکثر کاهش نرخ تولید و سایر خصوصیات عملیاتی می شوند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله راهکار مشارکت واحدهای نیروگاهی با استفاده از الگوریتم آتش بازی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi