دانلود پاورپوینت مقاله ویژگی تخلیه گذرای اتصال کوتاه مقره در ولتاژ بالا

عنوان فارسی

ویژگی های تخلیه گذرای اتصال کوتاه مقره در ولتاژ بالا

درسهای مرتبط

  عایق و فشار قوی

تعداد اسلاید : 15 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله تخلیه گذرا در اتصال کوتاه مقره
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
33,600 تومان
توضیحات

یافته های بدست آمده حاکی از آن است که در سالهای اخیر، فناوری انرژی های جدید در چین با رشد فزاینده ای همراه بوده است. همچنین لازم به ذکر است که توان بادی، بخش عظیمی از انرژی جدید را به خود اختصاص داده است. با این وجود، مزارع بادی معمولاً در مناطق دورافتاده و محیط های ناهموار قرار دارند. همچنین شایان ذکر است که، انتقال توان تولید شده از مزارع بادی به مصرف کنندگان، کار بسیار دشوار و پیچیده ای محسوب می شود. همچنین، نقص و خرابی ‌های انتقال، غالبا در هوای طوفانی روی می دهند.

بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که یکی از رایج‌ ترین خرابی های انتقال، خرابی مقره است. همچنین لازم به ذکر است که این خرابی غالبا به صورت تخلیه جزئی نظیر تخلیه سطحی، تخلیه پوشش، تخلیه داخلی و تخلیه الکتریکی می باشد. همچنین تخلیه جزئی ممکن است در هر محیط عایق یا عایق ترکیبی در محیط های متعدد روی دهد. شایان ذکر است که، منابع اصلی تخلیه جزئی عبارتند از: حفره ها، حباب های هوا در عایق مایع یا جامد-مایع و همچنین ذرات یا لبه ‌های تیز در عایق هستند. در صورتیکه در کاغذ آغشته به مایع رخ دهد، تخلیه جزئی باعث بروز حباب هایی می شود که نهایتا تخلیه جزئی بیشتری را به همراه دارد.

این پاورپوینت در 15 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 10  آن قرار داده شده است:

تخلیه گذرای اتصال کوتاه مقره

بر خلاف سایر تخلیه های جزئی، تخلیه های الکتریکی قابل مشاهده بوده و با نویز تصادفی در گستره بسامد همراه هستند. زمانیکه میدان الکتریکی از قدرت کافی برخوردار باشد، گاز یونیزه شده و به شکست الکتریکی منجر می شود. سپس در حفره‌های پر از گاز حباب هایی ایجاد می‌شوند، زیرا گاز در مقایسه با مواد اطراف فضای خالی، دارای ثابت دی‌الکتریک کوچک تری است. زمانیکه میدان الکتریکی مماسی دارای قدرت کافی بوده و همچنین از قابلیت تجزیه سطح به صورت الکتریکی نیز برخوردار باشد، تخلیه سطحی رخ می دهد. همچنین در صورتیکه تجهیزات الکتریکی به درستی سوئیچ نشده باشند، یا اینکه شرایط محیطی به طور ناگهانی تغییر کند، به از کار افتادگی تجهیزات الکتریکی و خطرات ایمنی منجر می شود. لازم به ذکر است که جلوگیری از تخلیه سطحی عایق از آلودگی سطح برای جلوگیری از خطرات عملیاتی تجهیزات، بسیار حائز اهمیت است. از اینرو بر طبق قانون تخلیه، زمانیکه مقره دارای اتصال کوتاه باشد، از طریق آزمایش یا روش های عددی مورد تحلیل قرار می گیرد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله ویژگی تخلیه گذرای اتصال کوتاه مقره در ولتاژ بالا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 3 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi