دانلود پاورپوینت مقاله حفاظت ناهمزمان ژنراتور با آنالیز دیتای سرعت زاویه ای و شتاب

عنوان فارسی

حفاظت ناهمزمان ژنراتور از طریق آنالیز داده های سرعت زاویه ای و شتاب سنجش شده از شار مغناطیسی

درسهای مرتبط

  حفاظت سیستم های قدرت

تعداد اسلاید : 25 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله حفاظت ناهمزمان ژنراتور با تحلیل داده سرعت
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
44,900 تومان
توضیحات

رایج ترین و پرکاربردترین روش ها برای تشخیص شرایط ناهمزمانی بر اساس اندازه گیری امپدانس توالی مثبت در محل رله است. فارغ از پایدار یا ناپایدار بودن نوسان، رله فاصله ای مستعد تعبیر نوسان قدرت به عنوان یک خرابی است. در این نمونه پاورپوینت آماده به بررسی موضوع حفاظت ناهمزمان ژنراتور از طریق آنالیز داده های سرعت زاویه ای و شتاب سنجش شده از شار مغناطیسی پرداخته شده است.

این پاورپوینت در 25 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

شرایط ماشین های الکتریکی

سه نوع بار در سیستم قدرت عبارتند از مقاومتی، القائی و خازنی. اشباع مغناطیسی یک ژنراتور همگام در سیستم قدرت می تواند در اثر بار خازنی شبکه قدرت روی دهد. با این حال بیشتر بارها ماهیت القایی دارند (موتورهای القایی سه فاز، نورافشانی، تهویه مطبوع، و …). این بارها بخش اصلی بار سیستم هستند. چون بارها ماهیتاً القایی هستند، احتمالا رویداد اشباع ژنراتور ناشی از انواع بار بسیار پایین است. به علاوه همانطور که گفته شد، شرایط ناهمزمانی سیستم قدرت همگامی را به دلیل اختلالاتی مانند خطاهای مدار کوتاه، سوئیچینگ خط، لغزش ژنراتور، قطع بار، و … از دست می دهد. اگر این اختلال خطای مدار کوتاه باشد، اشباع مغناطیسی روی نخواهد داد. در واقع مشخصه مدار کوتاه برای همه اهداف عملی خطی است، چون در این شرایط اتصال کوتاه، سطح شار در ژنراتور پائین تر از سطح اشباع آهن است.

در ادامه، اسلاید شماره 21 این پاورپوینت قرار داده شده است:

اشباع مغناطیسی یک ژنراتور

روش تحلیل شار مغناطیسی به طور موفق برای تشخیص خطاهای داخلی و از دست رفتن حفاظت تحریک در ژنراتورهای همگام استفاده شده است. در ادامه پژوهش های قبلی، این مقاله در قالب پاورپوینت، یک روش جدید حفاظت ناهمزمان بر اساس تحلیل شار مغناطیسی ژنراتور موجود در یک باس محلی پیشنهاد می کند. کارکرد رضایت بخش این روش از طریق مطالعات شبیه سازی روی شبکه قدرت SMIB و TMIB بررسی شده است. نتایج به دست آمده از مطالعات موردی گسترده نشان می دهد که رله جدید مبتنی بر شار مزایایی نسبت به روش های موجود دارد. اول این که رله پیشنهادی قادر به تشخیص ناهمزمانی در شرایط مختلف است. دوم، ویژگی متمایز دیگر این روش مستقل ماندن از اندازه ماشین، پارامترها و پیکربندی سیستم قدرت است. به علاوه رله پیشنهادی مستقل از دیگر رله های حفاظتی ژنراتور بدون هر مطالعه هماهنگی است. نکته مهم دیگر این است که طرح پیشنهادی نیازی به مطالعات آفلاین و حل معادلات محاسبه امپدانس ویژه ندارد. این امر کاربرد آن را آسان می کند، حتی برای یک سیستم قدرت چند ماشینی، و به طور مستقیم قابل استفاده برای یک شبکه قدرت به هم پیوسته بدون نیاز به وارد کردن روش های کاهش شبکه است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله حفاظت ناهمزمان ژنراتور با آنالیز دیتای سرعت زاویه ای و شتاب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 7 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi