دانلود پاورپوینت مقاله بررسی تناقض عملکرد در نهادهای دولتی

عنوان فارسی

تناقض عملکرد در نهادهای دولتی

درسهای مرتبط

  مدیریت دولتی

تعداد اسلاید : 21 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله پارادوکس عملکرد در دولت
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
33,600 تومان
توضیحات

توجه زیاد به ارزیابی عملکرد بخش دولتی با افزایش اصلاحات اداری، تلاقی دارد. در دهه 80، رکود اقتصادی و رقابت بین المللی باعث اصلاحات در اکثریت کشورهای غربی شد. مدیریت دولتی نوین، کلمه کلیدی است و دو هدف دارد: کاهش بودجه و بهبود بازده و اثربخشی بروکراسی دولت. برای دستیابی به هدف دوم، مکانیسم های بازار همچون خصوصی سازی، مناقصه رقابتی و اسناد مالی در بخش دولت معرفی شدند و واحدهای اداری به سازمانهای غیردولتی نیمه مستقل تقسیم شدند. مثالهای مربوط به این مسئله را می توان هرجایی مشاهده کرد.

این پاورپوینت در 21 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 15 آن قرار داده شده است:

نظریه متخصص درباره تحولات این است که سیاستمداران باید به کار اصلی خود پایبند باشند، یعنی توسعه سیاست های نوین برای تحقق اهداف (سیاسی). براساس گفته محققین، دولت متعهد به ارائه خدمات نیست. براساس NPM، اجرای سیاست باید برعهده بازار باشد یا اگر امکان پذیر نبود، باید بعهده سازمان های نیمه (مستقل) فعال در محیط شبه بازار (همچون، رقابت بین مدارس یا بیمارستانها) باشد. جداسازی سیاست و اداره، از طریق قرارداد بسته شده بین دولت و سازمانها تسهیل می شود که مجری سیاست هستند. قراردادها مشخص می کنند که کدام وظایف باید اجرا شوند و کدام کارگزار اجرایی باید پاداش دریافت کند. عملکرد کارگزار برحسب شاخص های عملکرد همچون تعداد کالا یا خدمات ارائه شده بیان می شود. مدیریت دستگاه ورودی با جهت گیری مبتنی بر نتایج جایگزین می شود. تغییرات مشابه در بروکراسی دولت روی می دهد که در آن خود-مدیریتی و مدیریت قرارداد، جایگزین اداره سلسله مراتبی می شوند.

تغییرات مذکور در بخش دولتی به اتخاذ تعداد بالای تکنیک های بخش خصوصی، جهت ارزیابی و بهبود عملکرد همچون شاخص های عملکرد منجر شد. شاخص ها نه تنها سیاستگذاران را به ارزیابی عملکرد سازمانهای دولتی و خصوصی قادر می سازند، بلکه فرصتهای ثبت عملکرد را نیز افزایش می دهند که هدف مهم دیگر اصلاح اداری است. تمام این تغییرات، ناشی از باور قوی به قابلیت ارزیابی عملکرد بخش دولتی می باشد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله بررسی تناقض عملکرد در نهادهای دولتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi