دانلود پاورپوینت مقاله نانوذرات سیلیکا مزوپور در سامانه دارو رسانی هدف

عنوان فارسی

بررسی نانوذرات سیلیس مزوپور در سامانه تحویل داروی هدف

درسهای مرتبط

  پزشکی؛ داروسازی

تعداد اسلاید : 22 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله نانوذرات سیلیس مزوپور در تحویل دارو
پاورپوینت پزشکی
قیمت دانلود :
43,200 تومان
توضیحات

نانوذرات سیلیسی مزوپور (MSNها) به خاطر ساختار مزوپور منحصربفرد خود که سطحی از پایداری شیمیایی، عملکرد سطحی و سازگاری زیستی را حفظ می کنند، بعنوان ابزار داروی جدید و نویدبخش شناخته شده و آزادسازی کنترل شده و تحویل داروی هدف با مولکولهای دارویی مختلف را تضمین می کنند. مواد سیلیسی مزوپور در سال 1992 و توسط شرکت اویل موبایل کشف شده و به خاطر خصوصیات بافتی عالی همچون مساحت سطح بالا، حجم منافذ بالا، قطر منفذ قابل تنظیم و توزیع اندازه منفذ کوچک مورد توجه قرار گرفتند. نانوذرات مزوپور دارای چارچوب جامد با ساختار متخلخل و مساحت سطح زیاد می باشند که به اتصال گروه عملکرد متفاوت برای هدایت نیمه دارو به محل ویژه اجازه می دهد. MSNها از نظر شیمیایی دارای ساختار لانه زنبوری و سطح فعال می باشند. سطح فعال باعث اصلاح خصوصیات سطحی و اتصال مولکولهای درمانی می شود.

نانوذرات سیلیسی مزوپور، به خاطر سمیت پایین و ظرفیت بارگذاری بالای دارو در سیستم تحویل داروی هدف و کنترل شده استفاده می شوند. سیلیس در مقایسه با دیگر اکسیدهای فلزی همچون اکسید آهن و تیتانیوم در محیط زیسیت به وفور وجود داشته و سازگاری زیستی بهتری دارد. شکل مزوپور سیلیس دارای خصوصیات یکنواخت می باشد، بویژه در بارگذاری عوامل درمانی با مقادیر بالا و در ازادسازیهای بعدی.

این پاورپوینت در 22 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 15 آن قرار داده شده است:

نانوذرات سیلیس مزوپور

این پژوهش به توصیف دقیق پیشرفتهای اخیر در زمینه سنتز و عملکرد MSNها و استفاده از این نانومواد بعنوان ابزار تحویل سلول بیولوژیکی و آزادسازی هدفمند می پردازد. ازطرف دیگر، روشهای سنتز MSNهای کاربردی با ساختار پوسته- هسته قادر به تولید میزان قابل قبولی از نانوذرات می باشند. بنابراین، آنها را می توان بعنوان حامل داروی ضروری منحصربفرد و جهت غلبه بر عوارض جانبی ناخواسته بکار برد. رویکرد سازگار با عملکرد انتخابی MSNها توسعه یافته است. بنابراین، آنها دارای رویکرد قابل توجه برای استفاده در زمینه های مختلف همچون تحویل دارو، عامل تصویربرداری و تشخیصی و تحویل داروی هدف در درمان سرطان می باشند. باید تاکید کرد که یکی از ارزشمندترین مشخصات نانوذرات سیلیسی، امکان استفاده از آنها برای ادغام مواد مختلف و ترکیب عملکردهای متفاوت جهت تصویربرداری مالتی مودال و تشخیص درمان همزمان می باشد. MSNPها، نانوحامل های نویدبخشی برای انتقال و تحویل داروهای سمی همچون عوامل شیمی درمانی در درمان سرطان می باشند. MSNها، حامل داروهای بسیار سمی همچون عوامل شیمی درمانی جهت درمان موثر سرطان می باشند. آنها ازادسازی داروی پاسخگوی محرکی دارند بنابراین می توانند عوارض جانبی داروهای ضدسرطان به هنگام درمان سرطان را بهبود بخشیده و کاهش می دهند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله نانوذرات سیلیکا مزوپور در سامانه دارو رسانی هدف”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi