دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد الگوریتم ممتیک در راستای حل چالش های زمان بندی پروژه

عنوان فارسی

الگوریتم ممتیک جهت حل چالش های زمان بندی پروژه با منابع محدود

درسهای مرتبط

  مدیریت پروژه

تعداد اسلاید : 20 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله الگوریتم ممتیک و زمان بندی پروژه
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
34,800 تومان
توضیحات

در صنعت ساخت و ساز، تصمیمات مدیریت پروژه‌ای مربوط به زمان و بودجه، براساس برنامه‌هایی اتخاذ می‌شود که در مرحله برنامه‌ریزی پروژه تدوین شده است. از این رو، یکی از وظایف چالشی مدیر پروژه ساخت و ساز، به حداقل رساندن طول مدت کل پروژه با وجود محدودیت منابع است. اگرچه یکی از روش‌های سنتی زمان‌بندی پروژه، یعنی CPM، به عنوان ابزار زمان‌بندی در صنعت ساخت و ساز از دهه 1950 مطرح بوده است، می‌توان راه‌حل‌های بهینه‌ای را زمانی که محدودیت منابع وجود ندارد ارائه کرد. با وجود این، افزوده شدن محدودیت‌های منابع به مسئله زمان‌بندی پروژه، آن را NP-Hard نموده و CPM مبتنی بر زمانبندی می‌تواند به آسانی در RCPSP ها بهبود یابد. در صنعت رقابتی ساخت و ساز امروزی، دسترسی منابع باید محدود باشد (برای نمونه، تجهیزات ساخت و ساز و کارگر) تا آن را به کاری سودمند تبدیل کند و بنابراین، گسترش ابزار تصمیم‌گیری کارآمد که بتواند زمان‌بندی بهینه یا نزدیک به بهینه را در زمان محاسباتی منطقی ارائه دهد، امری ضروری است. دیگر جنبه مهم، دشواری پروژه‌های جدید است که با توجه به تعداد فعالیت‌ها، منابع، دسترسی حداکثری به منابع متفاوت است و مدیران پروژه اغلب با شبکه پیچیده پروژه سر و کار دارند. بنابراین، مطلوب است که رویکرد حل مسئله به ارائه راه حل‌های رقابتی همراه با زمان محاسباتی منطقی برای مسائل زمان‌بندی پروژه و با هر میزان از پیچیدگی مبادرت ورزد.

این پاورپوینت در 20 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 17 آن قرار داده شده است:

برای تحقق این اهداف، MA را پیشنهاد کردیم که اجرای آن نیز آسان است. عملکرد رویکرد پیشنهادی با طیف وسیعی از مسائل زمان‌بندی پیچیده و از منظر دو داده بهینه‌کاوی استاندارد یعنی (PSPLIB و RG) ارزیابی شده است. علاوه بر این، رویکرد پیشنهادی خود را برای حل مسائل زمان‌بندی عملی پروژه ارزیابی کردیم که در آن داده‌های تجربی مرتبط با ساخت و ساز و سایر صنایع گرفته شده بود. از منظر ارزیابی‌های تجربی، با اطمینان می‌توان گفت که در مورد تمام این مجموعه مسائل، رویکرد پیشنهادی ما عملکرد رقابتی از نظر کیفیت حل مساله و سرعت محاسباتی نشان می‌دهد. به طور خلاصه، سازگاری رویکرد پیشنهادی ما می‌تواند ابزاری مفید برای دست‌اندرکاران در کاهش چشمگیر زمان و زیان‌های مالی و پیش‌بینی بودجه آتی به صورت دقیق‌تر باشد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد الگوریتم ممتیک در راستای حل چالش های زمان بندی پروژه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سیزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi