دانلود پاورپوینت مقاله بهینه سازی بر پایه گرادیان در موضوع پخش بار اقتصادی

عنوان فارسی

رویکرد جدید بهینه سازی بر پایه گرادیان – متدولوژی در موضوع پخش بار اقتصادی

درسهای مرتبط

  بهره برداری از سیستم های قدرت

تعداد اسلاید : 25 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله بهینه سازی گرادیان در پخش بار اقتصادی
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
46,800 تومان
توضیحات

مهندسان قرن 21، راجع به افزایش پیچیدگی چالش های اجتماعی و فناوری، از جمله مساله استخراج پارامتر در سیستم فتوولتاییک (pv)، و مساله پخش بار اقتصادی (ELD) کنجکاو هستند. در ELD در راستای حداقلسازی هزینه تولید گام بر می داریم و کُل توان تولیدی توسط هر سیستم قدرت، به صورت اقتصادی تخصیص دهی می شود. هرچند راهکارهایی برای کاهش هزینه های تولید و آلایندگی، با توجه همزمان به بهینه سازی آلایندگی و هزینه ها پیشنهاد شده اند، و بدین ترتیب پخش بار ترکیبی اقتصادی و آلایندگی (CEED) بوجود می آید، اما راه حل های ELD و CEED، نیازمند الگوریتم های بهینه سازی کارآمد هستند.

چندین الگوریتم بهینه سازی فراابتکاری برای حل طیف وسیعی از مسائل واقعی پیشنهاد شده اند. برای مثال، الگوریتم های الهام گیری شده از طبیعت، فرایندهای زیستی، فیزیکی و محیطی را مورد کپی برداری قرار می دهند. تنوع و ویژگی های بدون گرادیان این الگوریتم ها، مسائل جعبه سیاه بعلاوه پیشرفت های نظری و چشمگیر را مدنظر قرار می دهند. فضای جستجوی حاصله محدود نمی شود، لذا می توان الگوریتم های مقیاس پذیر را برای حل مسائل مختلف بکار گرفت. مسائل واقعی به نحو بهینه تری حل می شوند زیرا راه حل ها به رویکردهای بهینه محلی محدود نمی باشند. الگوریتم های فراابتکاری در حوزه های مختلفی کاربرد داشته و مفید بودن شان اثبات شده است.

این پاورپوینت در 25 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 24 آن قرار داده شده است:

پخش بار اقتصادی

چندین الگوریتم بهینه سازی فراابتکاری برای حل طیف وسیعی از مسائل واقعی پیشنهاد شده اند. برای مثال، الگوریتم های الهام گیری شده از طبیعت، فرایندهای زیستی، فیزیکی و محیطی را مورد کپی برداری قرار می دهند. الگوریتم ها با الهام از طبیعت، فرایندهای زیستی، فیزیکی و محیطی مدلسازی شده برای آن ها را تقلید می کنند. تنوع و ویژگی های بدون گرادیان این الگوریتم ها، مسائل جعبه سیاه بعلاوه پیشرفت های نظری و چشمگیر را مدنظر قرار می دهند. فضای جستجوی حاصله محدود نمی شود، لذا می توان الگوریتم های مقیاس پذیر را برای حل مسائل مختلف بکار گرفت. مسائل واقعی به نحو بهینه تری حل می شوند زیرا راه حل ها به رویکردهای بهینه محلی محدود نمی باشند. الگوریتم های فراابتکاری در حوزه های مختلفی کاربرد داشته و مفید بودن شان اثبات شده است. مفید بودن آن ها در مسائل مختلف اثبات شده است.

پخش بار اقتصادی [ELD]، نقش مهمی در برق رسانی به بارهای الکتریکی و کاهش آلایندگی ایفا می کند. بدین ترتیب رعایت محدودیت های برابری و نابرابری تضمین می شود. الگوریتم های بهینه سازی فراابتکاری (MH)، در مساله ELD عملکرد نسبتاً خوبی دارند. در این پاورپوینت، عملکرد بهینه ساز مبتنی بر گرادیان (GBO)، برای حل مسائل ELD و CEED را بررسی می کنیم. GBO یک روش فراابتکاری جدید است که از روش گرادیانی نیوتن استفاده می کند و قانون جستجوی گرادیان (GSR) و عملگر فرار محلی (GEO) در آن بکار رفته اند. GBO، تعادل خوبی بین مراحل اکتشاف و بهره برداری برقرار می کند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله بهینه سازی بر پایه گرادیان در موضوع پخش بار اقتصادی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi