دانلود پاورپوینت مقاله پخش بار در سیستم توزیع با در نظر گرفتن عدم قطعیت بارها

عنوان فارسی

رویکرد پخش بار احتمالاتی در سیستم توزیع با در نظر گرفتن عدم قطعیت بارها

درسهای مرتبط

  سیستم های توزیع انرژی

تعداد اسلاید : 26 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله روش پخش بار احتمالاتی برای شبکه توزیع
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
38,400 تومان
توضیحات

تحلیل احتمالاتی شبکه های توزیع، راهکار توسعه خدمات و روش های جدید برای بهره برداری از زیرساخت های برق است. اکثر چنین خدماتی با شبکه های توزیع فشار کم (LV) ارتباط دارند. خدمات نویدبخش، آن دسته از خدمات مرتبط با شارژ وسایل نقلیه، تمرکز زدایی منابع (منابع پراکنده) و گسیل الگوهای مصرف جدید می باشند. انتظار می رود گسترده چنین امکانات، تغییرات/عدم قطعیت قابل توجه پروفایل های بار در مقایسه با کاربران متداول، فراهم کند. برای مثال، افزایش وسایل نقلیه الکتریکی، بخصوص با ملاحظه مصرف آنها برای سیستم های ذخیره، قطعاً حدهای فیزیکی (برای مثال، قابلیت جریان بیشینه) خطوط را تحت تنش قرار خواهد داد. بخاطر تعداد محدود ادوات نظارتی معمولاً استفاده شده همراه با فیدرهای LV، یک نمای جامع از وضعیت کلی شبکه نیاز به ابزارهای محاسباتی موثر دارد تا ولتاژها و جریان ها تحت شرایط بارگذاری مختلف را محاسبه کنند. ابزارهای محاسباتی باید قادر به سروکار داشتن با عدم قطعیت بارهای قدرت و روند تغییرات باشند. این فنون، که عموماً به آنها تحلیل «پخش بار احتمالاتی» (PLF) گفته می شود، شامل استفاده از مدل های احتمالاتی مناسب برای پروفایل های بار قدرت و همچنین تعویض و جایگزینی شبیه سازی پخش بار قطعیتی با تحلیل مونته کارلو (MC) آماری، می باشد.

این پاورپوینت در 26 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 7 آن قرار داده شده است:

تحلیل شبکه توزیع

برای در نظر گرفتن تعامل و اثر متقابل بسیاری از بارهای معین مستقل (یعنی تغییرات تقاضای توان اکتیو در فازهای مختلف شبکه) تعداد زیادی اجرای MC برای دستیبابی به یک توصیف آماری رضایت بخش، لازم است. در حقیقت، حتی اگر عدم قطعیت بارها را بتوان بطور معمول به صورت پارامترهای با توزیع گاوسی مدل سازی کرد، ماهیت غیرخطی مسئله پخش بار باعث بوجود آمدن تغییرات متغیر حالت می شود، برای مثال، حداکثر ولتاژها در گره ها یا خطوط جریان، که توزیع غیرگاوسی دارند. در این حالت، اطلاعات آماری در مورد مقدار میانگین و واریانس یک متغیر الکتریکی برای توصیف صحیح آن کافی نیست و شکل تابع چگالی احتمال (PDF) تفصیلی برای استنباطهای معنادارتر، لازم می باشد. تعیین دقیق PDF با روش MC ممکن است نیاز به دهها هزار تحلیل پخش بار داشته باشد و بنابراین بسیار وقت گیر می شود. فنون تقریبی دیگر برای تحلیل وجود دارند، مانند روش تخمین نقطه ای و تانسور تجمیع شونده (CT). اما، معمولاً چنین روش هایی، شکل تفصیلی فراهم نمی کند که این بجای آن در تحلیل ما نیاز است.

در ادامه، اسلاید شماره 21 این پاورپوینت قرار داده شده است:

داده های بار

در این مقاله، ما یک چارچوب شبیه سازی نوین برای تحلیل احتمالاتی شبکه های توزیع قدرت مشروط به عدم قطعیت بار را توصیف کردیم. روش ما از الگوریتم «آشفتگی چندجمله ای تعمیم یافته» (gPC) و روش تست احتمالاتی (ST) ترکیب شده با تحلیلگر پخش توان قطعیتی استفاده می کند. نشان دادیم که چگونه روش پیشنهادی، استخراج بسیار کارآمد اطلاعات تفصیلی در مورد تغییرات یک زیرمجموعه از متغیرهای الکتریکی و رقم مزیت مرتبط برای کیفیت خدمات، را ممکن کرده است. ضریب تسریع در محاسبات حدود 100 برابر در مقایسه با شبیه سازی های مونته کارلوی استاندارد می باشد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله پخش بار در سیستم توزیع با در نظر گرفتن عدم قطعیت بارها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi