دانلود پاورپوینت بررسی مفاهیم و مبانی سرمایه اجتماعی

عنوان فارسی

بررسی مفاهیم و مبانی سرمایه اجتماعی: مطالعه ای بر تاریخچه، ابعاد و مشخصه ها

درسهای مرتبط

  مدیریت رفتار سازمانی

تعداد اسلاید : 38 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
28,800 تومان
توضیحات

این پاورپوینت آماده به بررسی مفهوم سرمایه اجتماعی در سازمان ها پرداخته و در ابتدا، تعاریف و اصول آن را بیان کرده است. در ادامه به مطالعه ای در زمینه تاریخچه آن و همچنین عوامل تعیین کننده در شکل گیری تئوری های آن پرداخته است. آثار سرمایه اجتماعی را می توان در همه ارکان سازمانی جستجو کرد، همچون بازاریابی کارآفرینانه و اخلاقی وهمچنین مدیریت دانش که این بررسی این موارد نیز در این پاورپوینت ارائه شده است.

اصطلاح سرمایه اجتماعی، محصول مثبت تعامل انسانی را توصیف می کند. نتیجه مثبت این امر ممکن است ملموس یا ناملموس بوده و یا اطلاعات مفید، ایده های خلاقانه و فرصت های آتی را در پی داشته باشد. علاوه بر این، می توان از آن برای توصیف کمک به موفقیت سازمان استفاده نمود و همچنین آن را به روابط شخصی و شبکه ها، هم در درون و هم در بیرون سازمان نسبت داد. همچنین برای توصیف روابط شخصی در یک شرکت نیز قابل استفاده می باشد که به شکل گیری اعتماد و احترام در بین کارکنان و افزایش عملکرد شرکت منجر می‌شود.

به بیان کلی:

  • سرمایه اجتماعی، مجموعه ای از ارزش های مشترکی است که باعث می شود تا افراد برای دستیابی به یک هدف مشترک در یک گروه با یکدیگر مشارکت و همکاری کنند.
  • این ایده به ‌طور کلی برای توصیف اینکه به چه صورت اعضا می توانند در یک جامعه برای داشتن یک زندگی هماهنگ با یکدیگر متحد شوند، به کار گرفته می ‌شود.
  • در زمینه کسب و کار، سرمایه اجتماعی می تواند با خلق ارزش های مشترک و احترام متقابل به موفقیت شرکت منجر شود.
  • سرمایه اجتماعی می تواند افراد را فریب داده و منجر به بی نظمی شود، نظیر قاچاقچیان مواد مخدر و شرکت هایی که برای از بین بردن رقابت با یکدیگر متحد می شوند.

این پاورپوینت در 38 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 22 آن قرار داده شده است:

عوامل موثر در تولید سرمایه اجتماعی

سرمایه اجتماعی به گروهی از افراد اجازه می دهد تا به نحو مؤثری با یکدیگر جهت دستیابی به یک هدف مشترک تعامل داشته و مشارکت کنند. همچنین این امکان را برای یک جامعه یا سازمان، نظیر یک شرکت یا یک سازمان غیرانتفاعی فراهم می کند تا از طریق اعتماد و هویت مشترک، هنجارها، ارزش ها و روابط متقابل در کنار هم قرار گرفته و با یکدیگر تعامل داشته و مشارکت کنند. به عبارت ساده تر، سرمایه اجتماعی بواسطه روابط اجتماعی، برای جامعه به عنوان یک کل، مزایایی را در پی دارد. بنابراین، مطالعه در خصوص نحوه اثربخشی یا عدم اثربخشی سرمایه اجتماعی در حوزه علوم اجتماعی به صورت فزاینده ای مورد توجه قرار گرفته است. با وجود اینکه اصطلاح سرمایه اجتماعی ممکن است به تازگی مورد استفاده قرار گرفته باشد، این موضوع که روابط اجتماعی می تواند نتایج مفیدی را برای یک فرد یا یک گروه در پی داشته باشد، مدت هاست که تحت مطالعه و بررسی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این واژه معمولاً برای توصیف مسئولیت مدنی و اجتماعی یا چگونگی همکاری اعضای یک جامعه برای دستیابی به یک زندگی هماهنگ و متحد استفاده می شده است. از اینرو، زمانیکه در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد، این تعریف صرفا اجتماعی می باشد و هیچ پیامدهای مالی را در پی ندارد. اما این اصطلاح بسته به نحوه اعمال آن می تواند دارای معانی متعددی باشد. در حقیقت سرمایه اجتماعی دیگر محدود و محلی نیست.

در ادامه، اسلاید شماره 29 این پاورپوینت قرار داده شده است:

روش های ایجاد سرمایه اجتماعی در سازمان

این مفهوم معمولا برای توصیف روابطی استفاده می شود که به موفقیت کسب و کارها منجر می گردد. همچنین، به عنوان یک سرمایه مالی یا انسانی ارزشمند تلقی می ‌شود. شبکه‌ سازی و استفاده از اینترنت، نمونه ‌های برجسته ای از نحوه عملکرد سرمایه اجتماعی در مفهوم تجاری محسوب می شوند و باعث می شود که متخصصان بتوانند در بخش های مختلف ارتباطات اجتماعی و جهانی را برقرار کنند. همچنین، بسیاری از مشاغل به جای فهرست شغلی از طریق شبکه های غیررسمی اشغال می شوند، که در عمل نوعی سرمایه اجتماعی به شمار می آید.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت بررسی مفاهیم و مبانی سرمایه اجتماعی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نوزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi