دانلود پاورپوینت مقاله مکانیابی بهینه خازن در شبکه توزیع در راستای کاهش تلفات

عنوان فارسی

مکانیابی بهینه خازن در شبکه توزیع در راستای کاهش تلفات توان و بهبود مشخصه ولتاژ

درسهای مرتبط

  جایابی بهینه؛ سیستم های توزیع انرژی

تعداد اسلاید : 13 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله جایابی بهینه خازن در سیستم توزیع
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
26,400 تومان
توضیحات

اخیرا الگوریتم بهینه سازی کلونی (ACO) در کاربردهای سیستم های قدرت مختلف مثل مسئله دیسپاچ بهینه توان راکتیو ، مسئله فرو ریختن ولتاژ و مسئله مکان واحد اندازه گیری فازور بهینه، موفق ظاهر شده است. تعدادی از محققین، مکان های بهینه خازن ها را که مبتنی بر LSIها هستند را معرفی کردند و اندازه های خازن ها را از تکنیک های بهینه سازی بدست آوردند.

هر چند این پاورپوینت، LSIها را به عنوان ابزاری برای بدست آوردن باس های کاندید برای مکان های خازن ها معرفی می کند، با این وجود مکان ها و اندازه های بهینه خازن های ثابت، سوئیچ شونده و مرکب ثابت و سوئیچ شونده از تکنیک های بهینه سازی بدست آمده است. بنابراین یک برگشت از خازن های سوئیچی اضافه ولتاژ، زمانیکه در سیستم های توزیع سوئیچ شوند را انجام می دهد. مسائل عمومی مانند انواع سیستم های درایو سرعت متغیر تنظیم پذیر و سوءعملکرد تجهیزات کنترلی بار الکترونیکی در خازن های سوئیچی اتفاق می افتد.

این پاورپوینت در 13 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 10 آن قرار داده شده است:

مکانیابی بهینه خازن

مطالعه حاضر یک پروسه چند مرحله ای کارآمد مبتنی بر الگوریتم های ACO و LSI، جهت یافتن مکان و اندازه های بهینه خازن ها به منظور کاهش تلفات توان و بهبود پروفیل ولتاژ در سیستم های توزیع شعاعی می باشد. اولا LSI به منظور انتخاب مکان های کاندید برای خازن ها جهت کاهش جستجوی مکان بهینه، استفاده شده است. سپس الگوریتم ACO جهت پیدا کردن مکان و اندازه های بهینه خازن ها در سه نمونه مورد مطالعه مبتنی بر خازن های ثابت، خازن های سوئیچ شونده و خازن ترکیبی ثابت و سوئیچی مورد استفاده قرار گرفته است. الگوریتم جریان بار BFS جهت محاسبات جریان بار استفاده شده است.

این روش پیشنهادی روی سیستم های توزیع بزرگ و کوچک تست شده است. علاوه بر این یک سیستم توزیع واقعی به عنوان قسمتی از UEN جهت نمایش توانایی این روش استفاده شده است. همچنین الگوریتم ACO همگرایی سریع با راه حل بهینه مناسب با دقت زیاد را در اختیار قرار می دهد. نتایج بهینه به دست آمده از روش پیشنهادی با دیگر روش ها مقایسه شده و توانایی این روش در یافتن راه حل بهینه با تلفات توان کم و پروفیل ولتاژ بهبود یافته را تائید می کند. بنابراین این روش عامل بالقوه ای را جهت کاهش تلفات سیستم ها ارائه نموده و در زمینه دستیابی به یک شبکه هوشمند به اپراتورهایشان کمک می کند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله مکانیابی بهینه خازن در شبکه توزیع در راستای کاهش تلفات”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + چهارده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi