دانلود پاورپوینت مقاله حذف خلاء بین رویکرد نظری و عملی در حسابداری مدیریتی

عنوان فارسی

حذف خلاء بین رویکرد نظری و عملی در حسابداری مدیریتی: بررسی مقالات در راستای طبقه بندی اقدامات انجام شده

درسهای مرتبط

  حسابداری مدیریت

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله حذف شکاف تئوری و عملی در حسابداری مدیریتی
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
39,800 تومان
توضیحات

تحقیقات حسابداری مدیریت اغلب برای عدم تأثیر در عمل مورد انتقاد قرار می گیرد. حسابداری مدیریت به ویژه در معرض چنین انتقادی قرار دارد، زیرا اساسا یک زمینه کاربردی است که بر ارائه راه حل هایی برای مشکلات عملی سازمان ها تمرکز دارد. محققان دانشگاهی عمدتا بر نوشتن برای محققان دیگر و نه برای متخصصین (یعنی کاربران حسابداری اطلاعات، مانند مدیران، کارکنان و جامعه) متمرکز هستند، که می توانند از تحقیقات حسابداری مدیریت برای مقابله با مسائل عملی بهره مند شوند. شاغلان در مهندسی، پزشکی و کشاورزی (و همچنین در برخی از این حرفه ها گاهی به طور حیرت آور) با علوم فیزیکی و زیست شناختی ارتباط برقرار می کنند. به همین ترتیب، تئوری حسابداری مدیریتی که برای متخصصان مفیدتر است، نشان می دهد که یک ارتباط خوب بین رشته های کمک کننده (علوم اجتماعی) که توسط محققان دانشگاهی و ابزارهای حسابداری مدیریتی و تکنیک های مدیریتی استفاده می شود، نیازمند شاغلان برای حل مسائل عملی است. محققین همچنین طبقه بندی علوم اجتماعی کاربردی که شامل چهار نوع است را ارائه می دهند و این طبقه بندی بر اساس دو بعد زیر است: سختی نظری و روش شناختی (هم “بالا” یا “پایین”) و ارتباط عملی (همچنین “بالا” یا “پایین”). “علم محبوب”، نوع اول، در سختی نظری و روش شناختی پایین و در ارتباطات عملی بالا است. “علم عملی”، نوع دوم، هر دو در سطح شدید نظری و روش شناختی و در ارتباط عملی بالا است. “علم احمقانه”، نوع سوم، نه دقیق و نه عملا مرتبط است. “علم جامع”، نوع چهارم، در مورد سختی بالا و در مورد  ارتباطات عملی پایین است.

این پاورپوینت در 30 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

نظریه و عمل در حسابداری مدیریت

دانش آموختگان در حسابداری مدیریت که می خواهند توصیه های مفید عملی را ارائه دهند، باید با چالشهای مشارکت در علم عملگرایانه مواجه شوند. با این حال، بیشتر مقالات حسابداری مدیریت میتوانند هر دو علوم عمومی و علوم جامع را تعریف کنند. مقالات حسابداری در تمرکز خود متنوع هستند. از یک سو، نوعی از مقالات وجود دارند که آنها را مقالات “توصیفی” می نامند که ابزار و تکنیک هایی برای حل مشکلات خاص و عملی است. از سوی  دیگر، نوعی دیگر از مقالات هستند که آن را “مقالات” “علمی” می نامند که استفاده و اثربخشی این ابزار و تکنیک های حسابداری را توضیح می دهد. تقسیم بندی بین این دو نوع، توضیح جالب توجه برای تأثیر محدود حسابداری مدیریت دانشگاهی بر کار شاغلان است؛ این مدل ها به انواع مختلف نظریه ها متکی هستند و ارتباطی بین آنها وجود ندارد.

در ادامه، اسلاید شماره 24 این پاورپوینت قرار داده شده است:

خلق دانش

در حسابداری مدیریت، جریانهای جداگانه ای از مثبت گرایی و تحقیق تفسیری جستجو وجود دارد. هر دو جریان شواهدی را برای دانش نظری فراهم می کنند و برخی از این دانش را می توان در عمل انجام داد. با این حال، دانش نظری ناشی از تحقیقات مثبت، باید به شیوه ای متفاوت به دانش نظری ناشی از تحقیق تفسیری عمل کند. در اشکال افراطی خود، تعاریف تحقیقات مثبت گرایی و تفسیری می توانند به راحتی بیان شوند. بیشتر تحقیقات تجربی، فرمهای بیشتری از این روش ها هستند. با این حال، بحث درباره تحقیقات مثبت گرا و تفسیری به ما کمک خواهد کرد تا رویکردهای مختلف برای دریافت دانش نظری را در عمل درک کنیم. یک جریان قابل توجه و تاثیرگذار از تحقیق حسابداری مدیریت بر پایه دیدگاه مثبت گرا است. دیدگاه مثبت گرا از علم طبیعی است و مهمترین وجه آن تمرکز بر تولید دانش است که در زمان و مکان فاقد متغیر بوده و به دنبال تعمیمهای قانون و نظریه های قطعی است. این دیدگاه بر پایه فرضیه ای است که عمومیت های مدیریت وجود دارد و این نظریه مربوط به رابطه علت و معلول بین مداخلات مدیریتی و اثرات آن می تواند توسعه یابد و این نظریه ها باعث ایجاد پیش بینی ها و تنظیم رفتار فرد می شود. در علوم اجتماعی، دیدگاه مثبت گرا به چالش کشیده شده است و رویکردهای جایگزین برای علیت تکامل یافته اند. در حسابداری، تحقیق تفسیری جایگزین رویکرد مثبت گرا شده است. تحقیق تفسیری نیز علیت را بررسی می کند، اما ایده نظریه های قطعی را که می تواند به طور مستقیم برای تنظیم رفتار انسان مورد استفاده قرار گیرد، رد می کند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله حذف خلاء بین رویکرد نظری و عملی در حسابداری مدیریتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi