دانلود پاورپوینت مقاله روش شبکه بیزی جهت بررسی قابلیت اطمینان انسان با SLIM

عنوان فارسی

BN-SLIM: متدولوژی شبکه بیزی برای ارزیابی قابلیت اطمینان انسان بر اساس روش شاخص احتمال موفقیت (SLIM)

درسهای مرتبط

  مهندسی صنایع

تعداد اسلاید : 28 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله شبکه بیزی برای ارزیابی قابلیت اطمینان انسان
پاورپوینت مهندسی صنایع
قیمت دانلود :
32,400 تومان
توضیحات

تجزیه و تحلیل قابلیت اطمینان انسانی (HRA) یک رویکرد سیستماتیک برای تحلیل و شناسایی علل و عواقب خطاهای انسانی در سیستم های مختلف انسان و ماشین است. هدف HRA، کاهش احتمال و پیامدهای خطای انسانی با تشخیص و ارزیابی نحوه تاثیر انسان بر ایمنی سیستم می‌باشد. بخش لاینفک HRA، ارزیابی عوامل شکل گیری عملکرد (PSF)، برای مثال ، عوامل موثر بر احتمال خطای انسانی (HEP) است. به عبارت دیگر، PSF ها عوامل زیست محیطی ، شخصی یا وظیفه محور هستند که از تأثیرات مثبت یا منفی بر عملکرد انسان در زمینه های مختلف برخوردار هستند.

در طول دهه های گذشته، تحقیقات متعددی برای بهبود روش های HRA انجام شده است که به دو نسل اصلی از تکنیک های HRA منجر شده است. در تکنیک های نسل اول، نظیر تکنیک پیش بینی میزان خطای انسانی (THERP)، قابلیت اطمینان شناخت انسانی (HRC) و تکنیک ارزیابی و کاهش خطای انسانی (HEART)، انسان به عنوان یک جزء مکانیکی یا الکتریکی (بسته به زمینه) که ذاتاً دارای نقص است در نظر گرفته می شود. این تکنیک ها بیشتر از تأثیرات زمینه و محیط در برآورد HEP بر ویژگی های وظایف متمرکز هستند. تکنیک های نسل دوم، نظیر قابلیت اطمینان شناختی و روش های تجزیه و تحلیل خطا (CREAM)، تحلیل دستگاه های استاندارد، تحلیل قابلیت اطمینان انسانی (SPAR-H) و اطلاعات، تصمیم گیری و انجام اقدامات در خصوص کارکنان (IDAC)، برای بهبود تکنیک های نسل اول ایجاد شده اند. در تکنیک های نسل دوم ، شناخت و زمینه اپراتور به عنوان مهمترین عوامل موثر در HEP در نظر گرفته شده است. با این وجود، هر دو نسل دارای محدودیت هایی نظیر بسیار ذهنی بودن، عدم مکانیسم علی برای ارتباط PSF با عملکرد اپراتور بوده و به راحتی با مدل های ارزیابی ایمنی سیستم سازگار نیستند.

این پاورپوینت در 28 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 26 آن قرار داده شده است:

از میان روشهای HRA، مدل شاخص احتمال موفقیت (SLIM)، یکی از انعطاف پذیرترین و متداول ترین تکنیک های برآورد HEP تحت تأثیر ترکیبی مجموعه ای از PSF ها است. SLIM می تواند طیف وسیعی از PSFها را برطبق کاربرد مورد نظر تأمین کرده و در صنایع مختلف استفاده شود. از سوی دیگر، SPAR-H و CREAM بر اساس PSF های خاص ساخته شده اند که ممکن است تمام جزئیات زمینه عملکرد را پوشش ندهند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

  1. افشین

    سپاس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi