دانلود پاورپوینت مبانی و کلیات برنامه ریزی منابع انسانی

عنوان فارسی

مطالعه ای جامع در زمینه مبانی و کلیات برنامه ریزی منابع انسانی

درسهای مرتبط

  مدیریت منابع انسانی

تعداد اسلاید : 40 فرمت : ppt
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
26,400 تومان
توضیحات

برنامه ریزی منابع انسانی (HRP)، فرآیند پیوسته برنامه ریزی نظامند برای دستیابی به استفاده بهینه از ارزشمندترین دارایی سازمان، یعنی کارکنان با کیفیت، می باشد. برنامه ریزی منابع انسانی، بهترین تناسب بین کارکنان و مشاغل را تضمین می کند و در عین حال از کمبود یا بیشبود (مازاد) نیروی انسانی جلوگیری می کند. چهار مرحله کلیدی برای فرآیند HRP وجود دارد. اینها شامل تحلیل تامین کار فعلی، پیش بینی تقاضای کار، متوازن سازی تقاضای کار پیش بینی شده با تامین و پشتیبانی از اهداف سازمانی می باشند. HRP، سرمایه گذاری مهمی برای هر سازمانی است، زیرا به سازمان ها اجازه می دهد تا بهره ور و سودآور باقی بمانند.

 • «برنامه ریزی منابع انسانی» (HRP)، استراتژی استفاده شده توسط یک شرکت برای حفظ جریان پیوسته کارکنان ماهر و در عین حال اجتناب از کمبود یا مازاد کارکنان می باشد.
 • داشتن یک استراتژی HRP خوب می تواند به معنای بهره وری و سودآوری برای یک شرکت باشد.
 • چهار مرحله کلی در فرآیند HRP وجود دارد: شناسایی تامین فعلی کارکنان، تعیین آینده نیروی کار، متوازن سازی عرضه و تقاضای کار و توسعه طرح هایی که از اهداف شرکت پشتیبانی می کنند.

برنامه ریزی منابع انسانی به شرکت ها امکان می دهد تا برای آینده برنامه ریزی کنند، بگونه ای که بتوانند تامین پیوسته کارکنان ماهر را حفظ کنند. به این دلیل است که به آن برنامه ریزی نیروی کار گفته می شود. این فرآیند برای کمک به شرکت ها جهت ارزیابی نیازهایشان و برنامه ریزی برای برآورده کردن آن نیازها در آینده، استفاده می شود. برنامه ریزی منابع انسانی باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا چالش های تامین نیروی کوتاه مدت را برآورده کند و در عین حال با شرایط متغیر در محیط کسب و کار در درازمدت خود را وفق و سازگار کند. HRP با ارزیابی ظرفیت فعلی منابع انسانی شروع می شود.

این پاورپوینت در 40 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 12 آن قرار داده شده است:

چالش های مرتبط با HRP عبارتند از نیروی کارهایی که همیشه درحال تغییر هستند، مانند کارکنانی که بیمار می شوند، ارتقا پیدا می کنند یا مرخصی می گیرند. HRP، این اطمینان را می دهد که بهترین تناسب بین کارکنان و مشاغل بوجود می آید و از کمبود و مازاد در مجموعه کارکنان اجتناب شود.

مدیران HR، برای رسیدن به اهدافشان باید طرح هایی برای انجام موارد زیر ایجاد کنند:

 • یافتن و جذب کارکنان ماهر
 • انتخاب، آموزش دادن و پاداش دادن بهترین متقاضیان کار
 • مقابله با مسائل غیبت و رفع تعارض ها
 • ارتقای کارکنان و اجازه دادن به آنها برای ترک شرکت.

سرمایه گذاری در HRP یکی از مهمترین تصمیماتی است که یک شرکت می تواند بگیرد. علاوه بر آن، یک شرکت درست به اندازه کارکنانش مفید و موثر است و سطح زیاد مشارکت کارکنان می تواند برای موفقیت یک شرکت فوق العاده مهم باشد. اگر یک شرکت بهترین کارکنان و بهترین شیوه ها را در اختیار داشته باشد، این می تواند به معنای تفاوت بین کسادی و بهره وری باشد و این می تواند شرکت را به سمت سودآوری سوق دهد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

 1. ینب

  سلام من فایل پاورپوینت رو خرید کردم منتها فونتش فارسی نیست و در هم ریخته است چکار باید بکنم

  • bagher

   به احتمال زیاد فونت های فارسی شما بر روی سیستم شما نصب نشده اند. برای راهنمایی و حل مشکل لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید تا مشکل شما مرتفع گردد. باتشکر
   شماره تماس پشتیبانی : 09360147484

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 10 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi