دانلود ترجمه و شبیه سازی مقاله بهبود کیفیت توان سیستم توزیع توسط D-STATCOM

عنوان فارسی

بهبود کیفیت توان در سیستم توزیع با استفاده از D-STATCOM در خطوط انتقال

عنوان انگلیسی

Power Quality Improvement In Distribution System Using D-Statcom In Transmission Lines

کلمات کلیدی :

  D-STATCOM - اعوجاج هارمونیکی کل (THD، افت و ازدیاد ولتاژ و ... )

درسهای مرتبط کیفیت توان - کنترل توان راکتیو - ادوات FACTS
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 5 نشریه : IJERA
سال انتشار : 2012 تعداد رفرنس مقاله : 5
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
IGERA
قیمت دانلود ترجمه مقاله
51,600 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. مبدل منابع ولتاژ 3. مدار ذخیره انرژی 4. کنترلر 5. D-STATCOM 6. مدلسازی 7. مدل سیمولینک سیستم آزمایشی 8. نتایج 9. نتیجه گیری

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده: یکی از مشکلات کیفیت توان مربوط به غیراستاندارد شدن ولتاژ و یا وجود هارمونیک در شبکه است که کارکرد لوزام الکتریکی مصرف کنندگان را دچار اختلال می کند. شبکه های توزیع آب و برق، مراکز تجاری و حساس و حیاتی از نوسانات و قطعی همواره رنج می برند. و آنها از این مورد هزینه های مالی قابل توجهی را پرداخت می کنند. با تغییر ساختار در سیستم قدرت و حضور منابع تولید پراکنده در قسمت توزیع ، مسئله ی کیفیت توان را با ابعاد جدیدی روبه رو ساخته و پیچیده نموده است. در کشورهای در حال توسعه همانند کشور هندوستان که در آن تغییر فرکانس توان و بسیاری از مسائل کیفیت توان (تغییر ولتاژ و ... ) سوال بسیار مهم و جدی است برای تغییر ساختار سیستم قدرت آن، و برای آن کشور بسیار حیاتی است. لذا مقاله حاضر جهت شناسایی این نگرانی ها و همچنین راهکاری برای بهبود کیفیت توان در این مناطق ارائه نموده است.

نمونه متن انگلیسی مقاله

A Power quality problem is an occurrence manifested as a nonstandard voltage, current or frequency that results in a failure or a mis-operation of end user equipments. Utility distribution networks, sensitive industrial loads and critical commercial operations suffer from various types of outages and service interruptions which can cost significant financial losses. With the restructuring of power systems and with shifting trend towards distributed and dispersed generation, the issue of power quality is going to take newer dimensions. In developing countries like India, where the variation of power frequency and many such other determinants of power quality are themselves a serious question, it is very vital to take positive steps in this direction. The present work is to identify the prominent concerns in this area and hence the measures that can enhance the quality of the power are recommended.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

شبیه سازی استفاده از ادوات FACTS نوع D-STATCOM برای بهبود کیفیت توان سیستم توزیع در سیمولینک متلب

برای بهبود کیفیت توان سیستم توزیع استفاده از ادوات FACTS از اهمیت بالایی برخوردار است. در این محصول نیز مقاله ای جهت بهبود کیفیت توان از D-STATCOM که نوعی از ادوات FACTS محسوب می شود استفاده نموده است. البته فرض بر این بوده که D-STATCOM در قسمت انتقال قرار گیرد و سیستم توزیع با بهبودی همراه باشد. یکی از مشکلات علمی در زمینه ادوات FACTS که بین دانشجویان نیز خیلی رایج است استفاده از این ادوات در بخش توزیع می باشد. FACTS مخفف کلمه ی Flexible AC Transmission System می باشد. همانطور که از این عبارت مشخص است از کلمه ی Transmission استفاده شده است که به معنای انتقال می باشد. لذا ادوات FACTS در قسمت انتقال سیستم الکتریکی قرار می گیرد و موجب بهبودی در قسمت توزیع نیز خواهد شد. شبیه سازی ها در قسمت سیمولینک متلب انجام شده و نتایج نیز همانند نتایج حاصل در مقاله به دست آمده است.

بهبود کیفیت توان سیستم توزیع

بخشی از نتایج حاصل از شبیه سازی را در شکل زیر که در سیمولینک متلب انجام شده است را مشاهده می کنید:

بهبود کیفیت توان سیستم توزیع

همانطور که از شکل بالا مشاهده می کنید حضور D-STATCOM باعث بهبود سیستم توزیع شده است. ادوات FACTS در حالت کلی با تنظیم تولید و مصرف توان راکتیو بهبودی در ولتاژ سیستم توزیع را ایجاد می کنند.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی شبیه سازی در سیمولینک متلب ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب
قیمت : 51,600 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه و شبیه سازی مقاله بهبود کیفیت توان سیستم توزیع توسط D-STATCOM”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi