پخش بار DC با گمز GAMS برای همه شبکه ها

خلاصه:

پخش بار یکی از مباحث مهم برای مهندسین برق است. بدون پخش بار هیچ نوع مطالعاتی نمی توان برای سیستم مورد مطالعه انجام داد. انواع روشهای مختلفی برای پخش بار وجود دارد: 1- پخش بار پسرو - پیشرو : بیشتر برای شبکه های شعاعی به کار می رود. 2- پخش بار نیوتن رفسون : برای اکثر شبکه ها کاربرد دارد اما بیشتر برای شبکه های حلقوی استفاده می گردد. 3- پخش بار DC : برای اکثر شبکه ها کاربرد دارد اما بیشتر برای شبکه های حلقوی استفاده می گردد. و ... در این محصول به موضوع پخش بار DC پرداخته شده است. شما با مطالعه ی ورد این محصول می توانید پخش بار DC برای هر شبکه ای توسط نرم افزار گمز (GAMS) انجام دهید.

قیمت دانلود :
42,000 تومان
شرح موضوع

پخش بار DC

در این روش مقدار تقریبی توان خطوط محاسبه می گردد. معمولا در پخش بار DC از مقاومت خطوط صرف نظر کرده و ولتاژ شین ها را برابر 1pu و همچنین اختلاف زاویه بین شین ها را نیز کوچک در نظر می گیریم.

پخش بار بهینه اقتصادی با GAMS

از آنجایی که هر شبکه شعاعی باتوجه به آرایش خود ، برنامه خاص خود را دارد لذا سعی کردیم تا حد امکان یک برنامه ی کلی پخش بار DC با گمز را برای شما اماده کنیم تا با ایجاد کمترین تغییرات بتوانید پخش بار اقتصادی یا همان power flow را برای هر شبکه دلخواه دیگر نیز انجام دهید.

در این برنامه روش پخش بار بهینه اقتصادی ( Economic Dispatch ) برای یک شبکه شعاعی ۱۴ باسه IEEE شرح داده شده است تا با کدها آشنایی پیدا کنید . سپس خودتان می توانید ان را برای هر شبکه ی دیگری تغییر دهید.

شکل زیر نتایج حاصل از شبیه سازی پخش بار DC در نرم افزار گمز را برای شبکه ۱۴ باسه استاندارد نشان می دهد.

پخش بار DC با گمز

پخش بار DC با گمز

در این محصول فایل ورد نیز که حاوی توضیحات دقیق شبیه سازی می باشد قرار داده شده است و شما می توانید با این فایل به شبیه سازی مسلط شوید.

 


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پخش بار DC با گمز GAMS برای همه شبکه ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi