دانلود پروپوزال موضوع اعاده حیثیت در فقه امامیه و قوانین کیفری ایران

عنوان فارسی

بررسی موضوع اعاده حیثیت در فقه امامیه و قوانین کیفری ایران

عنوان انگلیسی

Investigating the Issue of Political Rehabilitation in Ja'fari Jurisprudence and Iranian Criminal Law

رشته مرتبط :

  فقه و مبانی حقوق

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

جامعه همواره مجازات هایی را برای مجرمین و هتاکان قانون در نظر گرفته است. از جمله این مجازات ها می توان به محرومیت از حقوق اجتماعی اشاره کرد. این اقدامات در راستای این است تا این افراد درس عبرتی برای اعضای دیگر جامعه شده و خود نیز ابراز پشیمانی کنند. از سوی دیگر، ابزار پشیمانی از سوی مجرم نیز باید پاداش هایی را در پی داشته باشد تا پس از مجازات بتواند به زندگی طبیعی و اجتماعی خود بازگردد. چرا که نداشتن زندگی طبیعی اجتماعی برای یک فرد ممکن است دوباره او را به سمت جرم بکشاند. در مرحله بعدی این موضوع نیز بحث اعاده حیثیت مطرح می گردد، طوری که با در نظر گرفتن یک سری شرایط، تبعات محکومیت کیفری از پرونده این فرد محو شده و جایگاه اجتماعی قبلی، به این فرد بازگردانده شود.

اعاده حیثیت، فرآیند بازیابی و بازگرداندن اعتبار توسط یکی از اعضای سازمان یا حکومت سیاسی می باشد که دچار رسوایی شده است. این اصطلاح معمولاً در مورد رهبران یا دیگر اشخاص برجسته که بعد از یک مدت زمان، مقامی را کسب می کنند و هیچ تاثیر یا جایگاهی در آن نداشته اند، بکار گرفته می شود. از لحاظ تاریخی، این مفهوم معمولاً با دولت ها یا احزاب کمونیست ارتباط داشته که در آن، در نتیجه جابجایی خطوط سیاسی اغلب به عنوان قسمتی از مجادله قدرت، اعضای پیشرو و بالاتر حزب کمونیست خود را طرف بازنده یک منازعه سیاسی می بینند، و اغلب به نقطه عزل شدن یا حتی زندانی شدن، پیش می روند. این افراد ممکن است یا در نتیجه تسلیم شدن در برابر جناح سیاسی حاکم و اعلام عقاید قبلی خود در قبال رهبران رسوا اعاده حیثیت کنند یا ممکن است در نتیجه تغییر رهبر سیاسی حذب، به صورت تغییر در پرسنل یا تغییر در خط سیاسی، اعاده حیثیت کنند، بگونه ای که دیدگاه ها یا ارتباطاتی که باعث شده فرد یا گروهی از افراد، دچار رسوایی و بدنامی شوند، به نحو همدلانه تری، در نظر گرفته می شوند.

این پروپوزال نیز با در نظر گرفتن بحث فوق، به بررسی موضوع اعاده حیثیت در فقه امامیه و قوانین ایران پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این پروپوزال رعایت شده و در نتیجه مطالعه آن می تواند برای دانشجویان مفید باشد. همچنین با مطالعه این پروپوزال می تواند مسیرهای پژوهشی آتی در این زمینه را نیز ترسیم کرد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

اعاده حیثیت


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال موضوع اعاده حیثیت در فقه امامیه و قوانین کیفری ایران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شانزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi