دانلود پروپوزال ارزیابی عملکرد زنجیره تامین با استفاده از کارت امتیازی متوازن در صنعت خودروسازی

عنوان فارسی

ارزیابی عملکرد زنجیره تامین با استفاده از کارت امتیازی متوازن در صنعت خودروسازی (مطالعه موردی: شرکت سازه گستر سایپا)

عنوان انگلیسی

Performance Evaluation in Supply Chain using Balanced Scorecard in Automotive Industry (Case Study: Sazeh Gostar Saipa Company)

رشته مرتبط :

  مدیریت زنجیره تامین

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

ارزیابی عملکرد، عملکرد واقعی را با عملکرد برنامه ریزی شده از نظر بهره برداری و تولید منابع، مقایسه می کند و ورودی ها، خروجی ها و پیامدها را در گذر زمان سنجش می کند. بطور کلی، مقایسات قبل-بعد برای ارزیابی تغییر و بوسیله مدیران جهت هدایت مجدد تلاش های برنامه ریزی و منابع و برای طراحی مجدد ساختار برنامه، استفاده می شود. کارت امتیازی متوازن (BSC)، به صورت امروزی خود، یک سیستم مدیریت عملکرد است که توسط سازمان هایی با هر اندازه قابل استفاده هستند تا دیدگاه و رسالت با الزامات مشتری و کار روزمره را با هم همراستا سازند؛ استراتژی تجاری را مدیریت و ارزیابی کنند، بر بهبود کارایی عملکردی نظارت کنند، ظرفیت سازمانی ایجاد کنند و پیشرفت را به همه کارکنان اطلاع رسانی کنند. کارت امتیازی متوازن به ما اجازه می دهد تا نتایج مالی و مشتری، عملیات ها و ظرفیت سازمان را سنجش کنیم.

رقابت آنچنان شدید شده است که مدیران زمان برای پاسخ به وضعیت بازار ندارند. بازده در عملکرد و سودآوری، کلمات کلیدی هستند که سازمان های امروزی را به جلو پیش می برند. پیشرفت های فنآوری و بهبود های جدیدتر در ارتباطات و اینترنت، حجم زیادی از داده ها را در اختیار مدیر قرار داده اند. اما، آیا مدیران امروزی و مدرن، قبل از توسعه یک استراتژی نیاز به بررسی تک تک داده ها دارند؟ آیا می توانند تا ارائه «گزارش سالانه» منتظر بمانند تا عملکرد خود را سنجش کنند؟ پاسخ قطعاً خیر است. سازمان ها، برای اینکه موفق شوند، لازم است ارزیابی پیوسته همه فعالیت های خود را انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند که در مسیر موفقیت هستند. سیستم های سنجش عملکرد هنگامی موفق می شوند که استراتژی و معیارهای عملکردی سازمان، همراستا با هم باشند و هنگامی که مدیران ارشد، رسالت، چشم انداز، ارزش ها و جهت استراتژیک را به کارکنان و ذینفعان بیرونی، منتقل کنند. معیارهای عملکردی با فراهم کردن آگاهی، رسالت، چشم انداز و استراتژی، پویا می شوند و در نتیجه باعث می شود کارکنان بدانند چگونه در موفقیت شرکت و برآورده کردن انتظارات قابل سنجش ذینفعان، مشارکت داشته باشند.

از زمانی که کاپلان و نورتون در اوایل دهه 1990، کارت امتیازی متوازن (BSC) را معرفی کردند، به میزان گسترده ای توسط شرکت ها و بخش های سازمانی درون شرکت ها، بکار گرفته شد. BSC، به صورت روشی برای عملیاتی کردن چشم انداز و استراتژی یک شرکت درک شد. از این نظر، یک سیستم مدیریتی یا همانگونه که ابداع کنندگان اشاره کرده اند، ابزاری برای تغییر درون شرکت یا واحد است. در زمان معرفی این ابزار، شرکت ها به دنبال سیستم های سنجش جدید برای جایگزینی سنجش های حسابداری عصر قدیم استفاده شده برای کنترل بودجه ای بودند. BSC یک راهکار و علاج مشهود برای محدودیت های استفاده از سنجش های تاخیردار که در گذشته استفاده می شدند و برای کمک به مدیران در حرکت به جلو (برای مثال، نسبت های مالی) ، قابل استفاده نبودند، می باشد. علاوه بر آن، هدف BSC بوجود آوردن ارزش عینی به معیارهای غیرمالی، مانند رضایت مشتری و فرآیندهای عملیاتی، می باشد.

هدف این پروپوزال نیز ارزیابی عملکرد زنجیره تامین با استفاده از کارت امتیازی متوازن بوده و در این راستا، یک مطالعه موردی نیز انجام شده است. این محصول برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده است. مطالعه این محصول می تواند ابزار مناسبی برای یادگیری این ساختارها بوده و ایده های پژوهشی جدیدی را نیز برای تحقیقات آتی بوجود آورد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

عملکرد مدیریت زنجیره تامین و کارت امتیازی متوازن


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارزیابی عملکرد زنجیره تامین با استفاده از کارت امتیازی متوازن در صنعت خودروسازی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi