دانلود پروپوزال ارزیابی میزان رضایت بیماران در ارتباط با پزشکان در بیمارستان های تهران

عنوان فارسی

ارزیابی میزان رضایت بیماران در ارتباط با پزشکان در بین مراجعین سرپایی در بیمارستان های شهر تهران

عنوان انگلیسی

Evaluation of patient satisfaction in relation to physician among outpatients in Tehran hospitals

رشته مرتبط :

  پزشکی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال پزشکی
قیمت دانلود :
106,800 تومان
فهرست مطالب

1. ضرورت و خلاصه طرح و بيان دقيق مسأله‌ 2. اهداف (اصلی و فرعی) طرح 3. فرضیه ها یا سوالات تحقیق 4. سوابق مربوط به طرح در داخل و خارج از كشور (بيان مختصر سابقه تحقيقات انجام شده پيرامون موضوع و نتايج تحصيل شده و نظريات علمي موجود در رابطه با مسئله) 5. مشخصات اجرايي طرح (نوع مطالعه و روش اجراي طرح همراه با جزئيات طراحي تحقيق) 6. ابزارگردآوري اطلاعات (پرسشنامه – مصاحبه – مشاهده – آزمايش و غيره) 7. جامعه آماري، ‌تعداد نمونه و روش نمونه گيري و شيوه تجزيه و تحليل اطلاعات 8. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

تحقیقات انجام شده در حوزه پزشکی نشان داده که ارتباط بین پزشک و بیمار می تواند نقش عمده ای در فرآیند تشخیص و درمان داشته باشد. در فرآیندهای تشخیصی، پزشک علاوه بر مسائل جسمانی باید ریشه های اجتماعی بیماری را نیز دنبال کند. ارتباط و صحبت مستمر پزشک با بیمار می تواند پزشک را با مشکلات اجتماعی و روانشناختی بیمار نیز آشنا کند که تمامی این موارد می توانند روی تشخیص و درمان، تاثیرگذار باشند. حتی در برخی از تحقیقات مشخص شده که بیمار به دلیل مشکل در ارتباط با پزشک خود، نتوانسته تا علائم بیماری خود را به خوبی به پزشک منتقل کرده و نهایتا نیز در فرآیند درمان، با مشکل مواجه گردد. می توان گفت که این وظیفه پزشک است تا ارتباط موثرتری با بیمار برقرار کند تا بتواند فرآیند درمانی بهتری را در پیش گیرد چرا که بیمار ممکن است به خاطر مواردی همچون استرس، اضطراب و …، نتواند تمامی مشکلات خود را به خوبی به پزشک بازگو نماید.

اهداف زیادی در این پژوهش دنبال شده و فرضیاتی نیز بیان گردیده است. از جمله اهداف این پروپوزال می توان به بررسی میزان رضایتمندی بیمار از نحوه گوش دادن پزشک به مشکلات بیمار، درک پزشک، احترام پزشک، اعتماد به پزشک، شناخت بیمار، نحوه مصرف داروها و … اشاره نمود.

این پروپوزال می تواند برای رشته های پزشکی و همچنین روانشناسی مناسب باشد. لازم به توضیح است که ساختارهای اصلی پروپوزال نویسی مانند بیان مساله و ضرورت انجام طرح تحقیقاتی، اهداف، فرضیات، پیشینه تحقیقاتی، نحوه گردآوری اطلاعات و … در این پروپوزال، رعایت شده اند. مطالعه این نمونه پروپوزال می تواند روش مناسبی برای دانشجویان در آشنایی بیشتر با نحوه نگارش هر کدام از این قسمت ها باشد. همچنین لازم به ذکر است که با توجه به منابع استفاده در این تحقیق و نیز مسیرهای پژوهشی مشخص شده در آن، می توان ایده ها و موضوعات پژوهشی جدیدی را نیز استخراج کرده و در تحقیقات آینده مورد استفاده قرار داد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مرتبط با آن قرار داده شده است:

رضایتمندی بیماران و ارتباط پزشک و بیمار


نقد و بررسی‌ها

  1. زهرا ماهوری فرد

    بسیار مفید،

    • bagher

      ممنون از نظر شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi