دانلود پروپوزال مطالعه ای بر تاثیر سبک های فرزند پروری بر تشکیل طرحواره های شناختی ناسازگارانه

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر سبک های فرزند پروری بر تشکیل طرحواره های شناختی ناسازگارانه و مشخصه های هویتی نوجوانان

عنوان انگلیسی

A study on the impact of parenting styles on the formation of maladaptive cognitive schemas and personality characteristics of adolescents

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
99,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

یک سبک یا شیوه فرزند پروری، یک ساختار روانشناختی است که بیان کننده استراتژی های استانداردی است که والدین در تربیت فرزندشان استفاده می کنند. کفیت فرزندپروری می تواند اساسی تر از مدت زمان صرف شده توسط کودکان باشد. برای نمونه، یک پدر یا مادر می تواند کل عصر را با فرزند خود صرف کند، اما آن پدر یا مادر ممکن است فعالیت های مختلف انجام دهد و توجه کافی به کودک نشان ندهد. سبک های فرزندپروری، بیان این است که چگونه والدین به کودکانشان پاسخ می دهند و از آنها درخواست می کنند. شیوه فرزند پروری رفتارهای خاصی می باشند، درحالی که سبک های فرزندپروری، الگوهای گسترده تری از اصول فرزندپروری هستند. نظریه ها و عقاید مختلفی در مورد بهترین روش تربیت فرزندان و همچنین میزان مختلف زمان و تلاشی که والدین می خواهند صرف کنند، وجود دارد. کودکان در مراحل مختلف رشد حرکت می کنند، بنابراین والدین شیوه فرزند پروری خاص خود را از ترکیبی از عواملی که در گذر زمان تکامل پیدا می کنند ایجاد می کنند هنگامی که کودکان شروع به تشکیل شخصیت خاص خود می کند. در طی مرحله نوزادی، والدین تلاش می کنند تا به یک سبک زندگی جدید از نظر سازگاری و ارتباط با نوزادشان، خود را سازگار کنند. روانشنانسان رشد، بین رابطه بین کودک و والدین تمایز قائل شده اند، که این در حالت ایده آل، رابطه دلبستگی است و رابطه بین والدین و کودکان است که به ایجاد پیوند معروف است. در مرحله نوجوانی، والدین با چالش های جدیدی مواجه می شوند، مانند زمانی که نوجوانان به دنبال آزادی هستند.

الگوهای مزاجی یک کودک و الگوهای فرهنگی والدین بر نوع سبک فرزند پروری ای که کودک دریافت می کند، تاثیر دارند. تا آن حد که آموزش و تحصیل کودکان جزئی از فرزندپروری است بیشتر نیاز به بررسی و بحث دارد.

پژوهش های اولیه در مورد فرزندپروری و رشد کودکان دریافته اند که والدینی که برای کودکان خود تربیت مناسب، استقلال و کنترل قوی ارائه می دهند، کودکانی دارند که بنظر می رسد سطوح بالاتری از شایستگی داشته باشند و مهارت و برتری اجتماعی دارند. مهارت های رشد حاصل شده از سبک های فرزندپرروی مثبت شامل این موارد می باشند: حفظ یک رابطه نزدیک با دیگران، داشتن اتکا به نفس، و استقلال.

این پروپوزال نیز به بررسی این مفهوم پرداخته و برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای عمده پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، جامعه آماری، و ابزارهای جمع آوری و تحلیل داده ها در این پروپوزال ارائه شده اند. مطالعه این محصول، ابزار مناسبی برای یادگیری این ساختارها بوده و می تواند الهام بخش ایده های پژوهشی جدیدی برای محققین علاقه مند به این حوزه باشد.

این محصول در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار گرفته است:

شیوه فرزند پروری


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر تاثیر سبک های فرزند پروری بر تشکیل طرحواره های شناختی ناسازگارانه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi