دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ارتباط بین تمرکز مالکیت و حق الزحمه های حسابرسی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ارتباط بین تمرکز مالکیت و حق الزحمه های حسابرسی در شرکت های بورس تهران

عنوان انگلیسی

A Study on the Relationship between Ownership Concentration and Audit Fees in Tehran Stock Exchange Companies

رشته مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

امروزه، سرمایه گذاری در سهام شرکت ها برای سرمایه گذاران شخصی و سازمانی، بسیار معمول شده است. علاوه بر آن، اشخاص از طریق منابع مختلف تمایل به کسب اطلاعات دارند تا بتوانند یک سرمایه گذاری خوب انجام دهند. در حالت عادی، هدف اکثر سرمایه گذاران و سهامداران، سرمایه گذاری در سهام شرکت ها برای افزایش ثروت و کسب سود بیشتر است. بعد از تشکیل شرکت های سهام مشترک و همچنین تفکیک مالکیت از مدیریت و انتخاب مدیران به عنوان نمایندگان صاحبان، اقتصاددانان دریافته اند که نه تنها همه گروه های مرتبط با شرکت های سهام مشترک برای یک هدف یکسان فعالیت نمی کنند، بلکه همچنین منافع متضاد دارند. علاوه بر فعالیت های اقتصادی، شرکت ها همچنین مسئول پاسخگو بودن در مورد ذینفعان می باشند.

براساس مطالعات، مهمترین شکل پاسخ به ذینفعان، گزارشگری مالی است. در حقیقت، این الزام در مورد مالکیت شرکت از اختلاف بین افراد شاغل در ساختار شرکت، بوجود آمده است. در سالهای اخیر، تمرکز بر مالکیت و اثرش بر ابعاد مختلف شرکت ها در کشورهای در حال توسعه و همچنین بازارهای نوظهور به عنوان یکی از مسائل مهم ساختار مالکیت ذکر شده است. تمرکز مالکیت ممکن است باعث تغییرات مثبت در سازمان با افزایش نظارت و همچنین حذف گزارشگری مالی متقلبانه گردد. اما، مکانیزم های دیگری ممکن است عملکرد معکوس داشته باشند. یکی از مسائلی که بیشتر مورد بحث قرار گرفته این است که احتمال دارد مالکان مدیریت و سهامداران عمده از مزایا و منافع شرکت به نفع خود استفاده کنند و از دیگر سهامداران بهره کشی کنند. تمرکز مالکیت سهامداران مهم را انگیزه می دهد و این باعث سرمایه گذاری بیشتر در شرکت و همچنین کنترل های مدیریتی بهتر می شود. اساساً، مطالعات در مورد حاکمیت شرکتی، تضاد بین مدیران و سهامداران را ذکر کرده اند. اما، براساس مطالعات، مالکیت سهامداران، متمرکز تر است. زیرا، پشتیبانی و حمایت ضعیف از سهامداران به آنها انگیزه می دهد تا سهام بیشتری را جمع کنند تا کنترل بهتری بر مدیران شرکت داشته باشند. در نتیجه، در کشورهای دارای حمایت ضعیف تر از سهامدار، مسئله نمایندگی کاهش می یابد، اما مسئله بین سهامداران عمده و غیرعمده، افزایش می یابد. بهره کشی یا  ریسک انتقال ثروت از سهامداران کوچک می تواند تقاضا برای حسابرسی را افزایش دهد و باعث افزایش حق الزحمه حسابرسی گردد. از این نظر، حسابرسی، یک هزینه نظارتی است که به میزان مسئله نمایندگی بستگی دارد. ماموریت یا رسالت حسابرسی، اعتبار دادن به گزارشگری مالی و همچنین حصول قطعیت و اطمینان خوب برای کاربران صورت های مالی می باشد.

هدف این پروپوزال نیز بررسی ارتباط بین تمرکز مالکیت و حق الزحمه های حسابرسی بوده و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی در راستای یادگیری ساختارهای پروپوزال نویسی باشد. همچنین امید می رود که مطالعه این محصول، زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آتی دانشجویان و پژوهشگران گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

تمرکز مالکیت و حق الزحمه حسابرسی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ارتباط بین تمرکز مالکیت و حق الزحمه های حسابرسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + سه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi