دانلود پروپوزال رویکردهای بهینه قیمت گذاری برق در بازارهای عمده فروش برق

عنوان فارسی :

رویکردهای بهینه قیمت گذاری برق در بازارهای عمده فروش برق به واسطه الگوریتم پویای PSO بر اساس GSO

عنوان انگلیسی :

Optimal Electricity Pricing Approaches in Wholesale Electricity Markets by GSO based Dynamic PSO Algorithm

رشته های مرتبط :

  مهندسی برق

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1398
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

بازار عمده فروش برق، بازاری است که انرژی برق در آن قبل از تحویل به مصرف کننده نهایی، معامله (خرید و فروش) می گردد. یکی از موضوعات اساسی مطرح در این زمینه، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا می باشد. به لحاظ فیزیکی، بازار عمده فروش برق، با ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا، نقش مهمی در بهره برداری از سیستم قدرت ایفا می نماید. بخشی از برق تزریق شده به شبکه، در بازار معامله نمی شود و مستقیما توسط شرکت های تولید کننده به دست مصرف کننده نهایی می رسد، مابقی تولید یا عرضه توسط یک سری مناقصات در بازارهای برق معامله می گردد.

در طی سالیان اخیر با گسترش سیستم های قدرت، ملاحظات اقتصادی و محیط زیستی و قابلیت اطمینان عرضه توان، از جمله چالش هایی بود که مسئولان صنعت برق با آنها روبرو بوده اند. این چالش ها باعث شده تا مطالعات بی شماری در زمینه حل آنها انجام شده و تجدیدساختارهایی در سیستم های قدرت انجام پذیرد. در گذشته، تولید و عرضه برق توسط نهاهای خاصی انجام می گرفت و مصرف کنندگان نهایی، برق مورد نیاز خود را مستقیما از نهادهای دولتی دریافت می کردند. مطمئنا با افزایش روزافزون تقاضای برق و از طرف دیگر محدودیت های زیست محیطی اعمال شده توسط نهادهای نظارتی، این سیستم دیگر کارایی سابق را نداشت و دولت ها را بر آن داشت تا بازارهایی را در زمینه معامله برق اخداث نمایند که منجر به ایجاد خصوصی سازی در بخش هایی از صنعت برق گردید.

این پروپوزال نیز با تاکید بر مفهوم بازارهای عمده فروشی، به بررسی کلیات این موضوع خاص پرداخته است. این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق آماده شده و شما دانشجوی عزیز می توانید با مطالعه آن، با ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی آشنا شده و موضوع مناسبی را برای اهداف تحقیقاتی خود انتخاب نماید. همانطور که ذکر شد، در طی چند سال اخیر، مطالعات بیشماری در زمینه بازارهای برق و نحوه عملکرد آنها منتشر شده و در نگارش این پروپوزال نیز به معتبرترین آنها ارجاع شده است.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده است و همچنین فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

بازارهای عمده فروشی برق


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال رویکردهای بهینه قیمت گذاری برق در بازارهای عمده فروش برق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.