دانلود پروپوزال تاثیر روش های روایت درمانی بر بهبود کیفیت زندگی زناشویی

عنوان فارسی

ارزیابی تاثیر روش های روایت درمانی بر بهبود کیفیت زندگی زناشویی (مطالعه موردی: زنان در شهر اصفهان)

عنوان انگلیسی

Evaluation of the Effect of Narrative Therapy on Improving the Quality of Marital Life (Case Study: Women in Isfahan)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
88,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

خانواده به عنوان مولفه کلیدی هر جامعه در نظر گرفته می شود. یکی از گروه هایی است که می تواند نیازهای ذهنی، عاطفی و مالی انسان را برآورده کند. خانواده، ارزشمندترین و موثرترین نهاد در میان دیگر نهادهای اجتماعی است و به عنوان جامع ترین واحد اجتماعی محسوب می شود و بهنجاری یا نابهنجاری هر جامعه به شرایط عمومی خانواده ها بستگی دارد زیرا همه مسائل اجتماعی تحت تاثیر خانواده قرار می گیرند. امروزه، دلایل اصلی ازدواج و انتظارات دو طرفه زوجین، تغییرات قابل توجهی پیدا کرده اند. دلایل اصلی برای ازدواج، نیاز به عشق و محبت و برآورده کردن نیازهای هیجانی-ذهنی می باشند. از سوی دیگر، ازدواج باعث پیدایش همکاری، همدلی، علاقه، مهربانی، صبر و شکیبایی و مسئولیت در قبال خانواده می شود. سازگاری زناشویی را می توان به صورت فرآیندی تعریف کرد که در آن دلالت های مختلف، مانند دشواری درک تفاوت های جنسی، اضطراب شخصی و بین فردی، رضایت زناشویی و غیره وجود دارند. سازگاری زناشویی، وضعیتی است که زوجین با هم اغلب مواقع احساس خشنودی و رضایت می کنند. آنرا می توان به عنوان مبنای عملکرد خوب خانواده در نظر گرفت و مهمترین عامل پیش بینی کننده برای سلامت ذهنی افراد متاهل می باشد. سازگاری زناشویی بوسیله عشق دو طرفه، مراقبت از همدیگر، پذیرش، درک و برآورده کردن نیازهای همدیگر قابل حصول است. برعکس، تعارض های زناشویی و طلاق، ریسک افسردگی، خودکشی و بیماری جسمی را در بزرگسالان افزایش می دهد. همچنین بیش از دیگران، کودکان در معرض اضطراب و مسائل رفتاری و سلامتی قرار می گیرند. مهمترین مسئله در هر ازدواجی، سازگاری زناشویی است. سازگاری زوجین، یکی از دلالت های موفق است که نه تنها بر سطح رضایت و خشنودی زوجین تاثیر می گذارد، بلکه همچنین تعارض های زناشویی را نیز کاهش می دهد. سازگاری زناشویی به معنای آن است که زوجین آماده تغییر خود در تعدادی از جنبه ها و نادیده گرفتن تعدادی از نیازهای خود برای براورده کردن نیازهای زوج خود می باشد. علت آن است که برای زوجین، داشتن تعدادی تفاوت عادی است و چنین تفاوت هایی بوسیله مشخصات اخلاقی و رفتاری ویژه که دقیقاً خلاف امیال طرف دیگر هستند، رعایت می شوند. در ازدواج، زوجین باید تلاش کنند مشخصات، امیال و سطح حساسیت همدیگر را تشخیص دهند و آگاه باشند که هر چیزی برای تحریک حساسیت شریک خود انجام ندهند.

این پروپوزال نیز به بررسی این مسائل پرداخته و برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای کلی پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، جامعه آماری و روش های گردآوری داده ها در این پروپوزال رعایت شده اند. مطالعه این پروپوزال می تواند راهگشاری مناسبی برای یادگیری این ساختارها بوده و موضوعات تحقیقاتی جدیدی را به ذهن مخاطب القا نماید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

روایت درمانی و زناشویی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر روش های روایت درمانی بر بهبود کیفیت زندگی زناشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi