دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش موسیقی درمانی در کاهش افسردگی افراد مسن

عنوان فارسی :

مطالعه ای بر نقش موسیقی درمانی در کاهش افسردگی افراد مسن (مطالعه موردی: سالمندان ساکن در خانه سالمندان ایلام)

عنوان انگلیسی :

A Study on the Role of Music Therapy in Reducing Depression in Elderly (Case Study: Elderly Living in Retirement Home of Ilam)

رشته های مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1398
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

موسیقی درمانی، استفاده از موسیقی برای بهبود سلامت یا نتایج عملکردی در افراد می باشد. موسیقی درمانی یک درمان هنری خلاقانه است که متشکل از فرآیندی است که در آن درمانگر، از موسیقی و همه جنبه های آن (فیزیکی، عاطفی، ذهنی، اجتماعی، زیبایی شناختی، و معنوی) برای کمک به بهبود سلامت جسمی و روانی یک فرد استفاده می کند. این درمانگران به بیماران کمک می کنند تا سلامت خود را در حوزه های مختلف مانند عملکرد شناختی، مهارت های حرکتی، رشد احساسی، ارتباطی، حسی، مهارت های اجتماعی، و کیفیت زندگی بهبود بخشند. مقالات زیادی به بررسی کمی و کیفی این موضوع پرداخته اند. در همین زمینه شیوه های موسیقی درمانی زیادی برای کمک به بهبود سلامت سالمندان ابداع شده است. سبه عنوان مثال سالمندانی که سکته مغزی داشته اند و اختلالات حرکتی یا تکلمی دارند. موسیقی درمانی همچنین در برخی بیمارستان ها، مراکز درمان سرطان، مراکز ترک سوء مصرف مواد و حتی در مدارس، جایگاه خاصی پیدا کرده است. همانطور که ذکر شد، موسیقی ابزار بسیار موثری برای درمان برخی اختلالات می باشد و کاربردهای فراوانی را به خصوص در زمینه کاهش استرس و بهبود قدرت یادگیری در یک فرد پیدا کرده است.

این پروپوزال نیز با بررسی تکنیک های موسیقی درمانی که در تحقیقات مختلف ارائه شده، به بررسی نقش آن در بهبود سلامت روان سالمندان در مراکز نگهداری سالمندان پرداخته است. این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و شما دانشجوی گرامی با مطالعه آن می توانید علاوه بر آشنایی با این روش ها و مفاهیم کلی تر مربوط به بحث موسیقی درمانی، با ساختارهای کلی و استاندارد پروپوزال نویسی نیز آشنا شده و موضوع مشابهی را برای اهداف تحقیقاتی و دانشگاهی خود انتخاب نمایید. همانطور که ذکر شد، موسقس درمانی یکی از موضوعات مورد علاقه بسیاری از محققین داخلی و خارجی بوده و مقالات زیادی در این زمینه در ژورنال های علمی به چاپ رسیده اند که در نگارش این پروپوزال نیز به تعدادی از آنها اشاره شده است.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد و نیز فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

موسیقی درمانی


دیدگاهها

  1. ابوالفضل صفری

    عالی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 14 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.