دانلود پروپوزال نقش آموزش مهارت های زندگی در بهداشت روان و عزت نفس

عنوان فارسی :

مطالعه ای بر نقش آموزش مهارت های زندگی در بهداشت روان و عزت نفس دانش آموزان

عنوان انگلیسی :

The effect of life skills training on mental health and student self-esteem

رشته های مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1399
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

مهارت های زندگی شامل مهارت ها و توانایی هایی است که به بهره وری و مقاومت یک فرد در برابر مشکلات زندگی و انتخاب بهترین راه برای حل این مشکلات کمک می کند. این مهارت ها فرد را قادر می سازند تا با محیط اطراف خود سازگاری و تطبیق یافته و اعتماد به نفس بیشتری در تعامل با آنها داشته باشند. هر فردی در زندگی خود با یک سری مسائل و مشکلات دست و پنجه نرم می کند، و وجود سلامت روان در یک فرد بدین معنی است که علیرغم وجود این مشکلات، آسیبی به خود یا دیگران وارد نکرده و تشنجی در جو جامعه ایجاد ننماید و در راستای حل معقولانه مشکلات خود برآید. همچنین عزت نفس اشاره به ارزش قائل شدن یک فرد به خود و محیط اطراف خود دارد. سازمان بهداشت جهانی، ده مهارت اساسی زندگی را نام برده که عبارتند از: توانایی در برقراری ارتباطات موثر، توانایی در برقراری ارتباط با خود، قدرت تصمیم گیری، توانایی حل مساله، توانایی تفکر خلاقانه، توانایی تفکر انتقادی، آگاهی از شخصیت خود، توانایی ایجاد همدردی با دیگران، توانایی مقابله با احساسات (همچون شکست، اضطراب، افسردگی و …) و توانایی مقابله با استرس.

نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که تمایی این توانایی ها قابل دستیابی هستند. این توانایی ها به فرد در کنترل مشکلاتی همچون اضطراب، افسردگی، خشم، تنهایی، انزوا و مشکل در ارتباط با دیگران کمک می کنند. مطمئنا آموزش این مهارت ها می تواند تاثیرات چشم گیری بر سلامت روانی افراد و بهبود شرایط زندگی اجتماعی آنها داشته باشد.

این پروپوزال نیز به بررسی این موضوع مهم پرداخته و برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی از جمله جامعه آماری، مدل مفهومی و جنبه های نوآورانه در این پژوهشی رعایت شده اند. شما دانشجوی گرامی نیز می توانید با مطالعه این محصول، علاوه بر آشنایی بیشتر با مفاهیم ذکر شده، با ساختارهای پروپوزال نویسی نیز آشنا گشته و موضوع مشابهی را برای اهداف مطالعاتی خود انتخاب نمایید.

در ادامه نیز می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد و همچنین فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

آموزش مهارت های زندگی


دیدگاهها

  1. زینب

    عالی است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.