دانلود پروپوزال بررسی ارتباط میان اشتراک دانش و بهره وری شغلی در میان کارکنان سازمان

عنوان فارسی

بررسی ارتباط میان اشتراک دانش و بهره وری شغلی در میان کارکنان سازمان کار، تعاون و رفاه اجتماعی اصفهان

عنوان انگلیسی

The Relationship between Knowledge Sharing and Job Productivity among Employees of Ministry of Cooperatives, Labour, and Social Welfare in Isfahan Province

رشته مرتبط

  مدیریت دانش؛ مدیریت منابع انسانی؛ مدیریت رفتار سازمانی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال آماده به بررسی تاثیر رفتار به اشتراک گذاری دانش در میان کارکنان روی بهره وری و بازده شغلی پرداخته است. منابع جدید و متعدد داخلی و خارجی معتبر در این پروپوزال استفاده شده و پژوهشگر می تواند با مبنا قرار دادن آن به نگارش موضوع مشابهی برای اهداف تحقیقاتی خود اقدام نماید. یکی از موضوعات کلیدی و اصلی مورد بحث در این پروپوزال مربوط به اشتراک گذاری دانش است که در ادامه به شرح مختصری از این موضوع می پردازیم:

اشتراک یا تسهیم دانش، فعالیتی است که به واسطه آن، دانش در میان افراد، دوستان، اعضای خانواده و جوامع تبادل می گردد. سازمان ها به این نتیجه رسیده اند که دانش، دارایی ارزشمندی برای خلق و حفظ مزایای رقابتی محسوب می گردد. اقدامات تسهیم دانش عموما به واسطه سیستم های مدیریت دانش، پشتیبانی می گردند. با این حال، فناوری تنها یکی از فاکتورهایی است که تسهیم دانش در سازمان را تحت تاثیر قرار می دهد (مانند فرهنگ سازمانی، اعتماد و انگیزش). اشتراک دانش، در زمینه مدیریت دانش محسوب می گردد زیرا برخی از کارکنان در برابر تسهیم دانش خود با اعضای دیگر سازمان خودداری می کنند. در دنیای دیجیتال، وب سایت ها و برنامه های کاربردی، امکان اشتراک دانش یا استعداد را میان افراد در تیم ها میسر ساخته اند. افراد می توانند به آسانی با افرادی ارتباط داشته باشند که تمایل به یادگیری و اشتراک مهارت های شان را دارند.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال را که در محیط ورد نوشته شده است را مشاهده نمایید:

اشتراک دانش


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال بررسی ارتباط میان اشتراک دانش و بهره وری شغلی در میان کارکنان سازمان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi