دانلود پروپوزال ارتباط چارچوب های مدیریت دانش و مولفه های بهره وری و عملکرد سازمانی

عنوان فارسی

ارزیابی ارتباط بین چارچوب های مدیریت دانش و مولفه های بهره وری و عملکرد سازمانی (مطالعه موردی: شرکت نفت مسجد سلیمان)

عنوان انگلیسی

Evaluate the Relationship between Knowledge Management Framework and Components of Productivity and Organizational Performance (Case Study: Masjed Soleyman Oil Company)

رشته مرتبط :

  مدیریت دانش؛ مدیریت رفتار سازمانی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

سازمان ها، در همه جنبه های تجاری به این نتیجه رسیده اند که مدیریت دانش را به عنوان ارزشمندترین و استراتژیک ترین دارایی محسوب کند و سخت در تلاش باشند تا به دنبال روش های جدید بهبود عملکرد خود از طریق چندین مشخصه، مانند نوآوری و مدیریت دانش که باید قبلاً در سازمان گنجانده شود، باشند. هدف این پروپوزال نیز، بررسی رابطه بین فرآیندهای مدیریت دانش، و بهره وری و عملکرد سازمانی در شرکت نفت مسجد سلیمان می باشد.

جهانی سازی، چالش های جدیدی برای رقابت پذیر ماندن کسب و کارها، بوجود آورده است. امروزه، کسب و کارها با رقابت شدید بین شرکت ها مواجه شده اند و با خطر از دست دادن آسان مشتریان دست و پنجه نرم می کنند، زیرا اکثرشان در درک و پاسخ به گرایش های سریعاً متغیر بازار، مشکلاتی دارند. نقش بیش از پیش مهم دانش، کسب و کارها را ترغیب به حرکت از سمت شیوه های دیگر مدیریت به سمت مدیریت دانش کرده است. مدیریت دانش به عنوان قابلیت مدیریت دانش مانند کسب دانش از سازمان درونی یا بیرونی، تبدیل آن به استراتژی یا ایده جدید، بکارگیری و حفاظت از آن، در نظر گرفته می شود. با افزودن مفهوم قابلیت مدیریت دانش در فعالیت ها، اطلاعات فراوانی از مشتریان را می توان استخراج نمود و این امر بیشتر به صنعت خدمات در بهبود کیفیت خدمات کلی و پاسخ سریعتر به خدمات کمک می کند. بررسی رابطه بین قابلیت مدیریت دانش و عملکرد سازمانی بسیار مهم است، زیرا این یافته ها می توانند به کسب و کارها در بررسی بیشتر پیامدها و نتایج مدیریت دانش، کمک کنند. علاوه بر آن، مطالعاتی که رابطه بین قابلیت مدیریت دانش و عملکرد غیرمالی را بررسی می کنند، اندک هستند. همچنین، یافته های پژوهش های قبلی هنوز از نظر پیوند و ارتباط قابلیت-عملکرد مدیریت دانش غیرقطعی می باشند، که تعدادی از محققان دریافته اند که همه ابعاد قابلیت مدیریت دانش، همبستگی معنادار با عملکرد ندارد. هدف این مطالعه، رفع خلاء ها با بررسی رابطه بین ابعاد فردی قابلیت های مدیریت دانش و یک عملکرد سازمانی مشخص تر است که شامل شاخص های عملکرد مالی نیز می باشد.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده و ساختارهای کلی پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است. مطالعه این محصول می تواند ابزار مناسبی برای دانشجویان در راستای یادگیری این ساختارها بوده و نیز امید است که زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آتی گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

مدیریت دانش و بهره وری


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارتباط چارچوب های مدیریت دانش و مولفه های بهره وری و عملکرد سازمانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi