دانلود پروپوزال مطالعه ای بر آسیب شناسی فقهی قوانین مربوط به حضانت فرزند

عنوان فارسی

مطالعه ای بر آسیب شناسی فقهی قوانین مربوط به حضانت فرزند

عنوان انگلیسی

A study on the jurisprudential pathology of child custody laws

رشته مرتبط

  حقوق

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

حضانت فرزندان یکی از موضوعات مهمی بوده که در قوانین حقوقی تمامی کشورها پیش بینی شده است. این موضوع در دوره های مختلف تاریخی و نیز در ادیان و ملیت های مختلف وجود داشته است.

اصطلاح حضانت کودک، یک عبارت حقوقی در رابطه با مبحث سرپرستی است که به منظور توصیف ارتباط حقوقی و عملی میان والدین یا سرپرست و فرزندی که تحت مراقبت آن شخص است، به کار برده می شود. حضانت کودک شامل حضانت قانونی می باشد که حق تصمیم گیری درباره کودک است و حضانت بدنی که حق و وظیفه هزینه ها، تأمین و مراقبت از کودک است. والدین متأهل به طور معمول حضانت قانونی و جسمی مشترک فرزندان خود را بر عهده دارند. تصمیمات مربوط به حضانت کودک، معمولاً در دادرسی های مربوط به طلاق، جدایی، فرزندخواندگی یا مرگ والدین به وجود می آید. در اکثر حوزه های قضایی، حضانت کودک مطابق با مصالح عالی فرزند، معین می شود. پس از تصویب کنوانسیون حقوق کودک در سازمان ملل در بیشتر کشورها، اصطلاحاتی مانند مسئولیت والدین، ​​”اقامت” و “تماس” (همچنین به عنوان “ملاقات” یا “محافظه کاری” در ایالات متحده شناخته می شود)، مفاهیم “حضانت” و “دسترسی” را در برخی از کشورهای عضو، جایگزین کرده اند. به جای اینکه والدین، “حضانت” یا “دسترسی” به کودک را در اختیار داشته باشند، اکنون گفته می شود که کودک، “اقامت” دارد یا با والدین، “تماس” دارد.

حضانت حقوقی شامل تقسیم حقوق میان والدین به منظور تصمیم گیری های اصلی در ارتباط با فرزندان صغیرشان است. چنین تصمیماتی ممکن است شامل انتخاب مدرسه کودک، پزشک، درمان های پزشکی، درمان ارتودنسی، مشاوره، روان درمانی و مذهب باشد. حضانت حقوقی ممکن است مشترک باشد، در این صورت هر دو والد از حقوق تصمیم گیری مشترک برخوردار هستند یا فقط یکی از آنها از این حق برخوردار است که در این حالت، یکی از والدین، حق تصمیم گیری کلیدی را بدون توجه به خواسته والدین دیگر در اختیار دارد.

حضانت فیزیکی، مکان زندگی کودک و تصمیم گیری درمورد مسائل روزانه کودک را تعیین می نماید. اگر پدر یا مادری از حضانت كودك برخوردار باشد، خانه والدین، معمولاً محل اقامت قانونی كودك خواهد بود. زمان هایی که والدین، محل اسکان و مراقبت از کودک را فراهم می کنند، با برنامه والدین، حضانت به دستور دادگاه تعیین می گردد که به عنوان برنامه والدین نیز شناخته می شود.

در این پروپوزال نیز به بررسی آسیب شناسی فقهی مساله حضانت فرزندان پرداخته شده است. این پروپوزال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق مناسب می باشد. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت گردیده و در نتیجه مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی در راستای آشنایی بیشتر با این ساختارها باشد. همچنین مطالعه این پروپوزال می تواند مسیرها و ایده های پژوهشی جدیدی را در ذهن مخاطبان ایجاد نماید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

حضانت


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر آسیب شناسی فقهی قوانین مربوط به حضانت فرزند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi