دانلود پروپوزال مطالعه ای فقهی بر موضوع حجاب در قرآن

عنوان فارسی

مطالعه ای فقهی بر موضوع حجاب در قرآن

عنوان انگلیسی

A juridical study on the subject of hijab in the Qur'an

رشته مرتبط :

  فقه و مبانی حقوق

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

حجاب، پوششی توسط زنان مسلمان در حضور هرگونه مرد بغیر از اعضای خانواده درجه یک می باشد که معمولاً پوش دهنده سر و سینه است. این اصطلاح می تواند اشاره به هرگونه پوشش سر، صورت یا بدن که توسط زنان مسلمان پوشیده می شود تا با استانداردهای اسلامی عفاف، مطابقت داشته باشد. همچنین حجاب ممکن است اشاره به تفکیک زنان از مردان در فضای عمومی باشد یا ممکن است نشان دهنده یک بعد متافیزیکی، برای مثال در اشاره به این باشد «حجاب، مرد یا جهان را از خدا تفکیک می کند». در قرآن، حدیث و دیگر متون عربی کلاسیک، اصطلاح خمار برای اشاره به روسری، استفاده شده است و حجاب برای نشان دادن یک بخش، یک پرده یا عموماً برای قوانین اسلامی عفاف و لباس برای زنان، استفاده شده است. در اصطلاح سنتی، توسط زنان پوشیده می شود تا عفاف و حریم خصوصی از مردان غربیه، حفظ شود. طبق دایره المعارف اسلام و جهان اسلام، عفاف در قرآن به هر دوی مردان و زنان، از نظر «نگاه، طرز راه رفتن، لباس و اندام های تناسلی»، مربوط است. قرآن به زنان مسلمان دستور می دهد تا لباس با حیا بپوشند. تعدادی از نظام های حقوقی اسلامی، این نوع لباس عفیف را به صورت پوشش همه چیز بجز صورت، دست ها تا مچ و پاها، تعریف می کنند. این دستورالعمل ها در متون حدیث و فقه مطرح شده بعد از وحی قرآن، دیده می شوند، اما به عقیده برخی، از آیات اشاره کننده به حجاب در قرآن، استخراج می شوند.

این پروپوزال نیز با مبنا قرار دادن بحث فوق به بررسی مبحث حجاب در قرآن پرداخته است. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده است. مطالعه این محصول می تواند ابزاری برای آشنایی با ساختارهای پروپوزال بوده و نیز ایده های پژوهشی جدیدی را برای تحقیقات آتی ارائه نماید.

این پروپوزال در محیط نرم افزار ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

حجاب


نقد و بررسی‌ها

  1. علی وزیری

    پر محتوا می باشد

    • مرتضی موسی زاده

      تشکر از حُسن توجه شما پژوهشگر گرامی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi