دانلود پروپوزال ارزیابی ارتباط میان استرس شغلی با شاخص های کیفیت زندگی

عنوان فارسی

ارزیابی ارتباط میان استرس شغلی با شاخص های کیفیت زندگی (مطالعه موردی: مربیان ورزشی در شیراز)

عنوان انگلیسی

Evaluation of the Relationship between Job Stress and Quality of Life Indices (Case Study: Sports Coaches in Shiraz)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
106,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

کیفیت زندگی (QoL) بالا، برای سازمان ها جهت جذب و حفظ پرسنل شایسته، متعهد و با انگیزه، بسیار مهم است. همه افراد استرس را تجربه کرده اند و تعدادی از افراد می توانند بطور موثر آنرا مدیریت کنند، درحالی که باقی افراد اینگونه نیستند. اما، استرس می تواند به افراد کمک کند که تحت فشار بهتر عمل کنند و به آنها انگیزه دهد تا به بهترین کیفیت دست یابند. بنابراین، استرس می تواند یا مثبت باشد یا منفی. اما، استرس اغلب مفید نیست و می تواند بدتر شود اگر بطور موثر مدیریت و کنترل نشود. برای اکثر افراد، استرس منفی و ناخوشآیند است. افرادی که تعارض با خود را تجربه کرده اند، مانند احساس ترس و یاس، گاهی قابل کنترل نیستند. امروزه مردم نیاز دارند تا حجم کار، روابط اجتماعی و مسئولیتهای شخصی خود را مدیریت کنند. افراد هنگام تجربه استرس، ممکن است علائم استرس را از خود نشان دهند درحالی که تعدادی ممکن است آنرا تشخیص دهند و از آن آگاه باشند. امروزه، بیماری های بسیاری وجود دارند که با استرس ارتباط دارند و بررسی استرس تجربه شده توسط افراد مهم است زیرا می تواند به یافتن بهترین روش برای مقابله با این تنش، کمک کند. این وضعیت کلی می تواند باعث استرس برای یک فرد شود. اگر این استرس رفع نشود، ممکن است باعث شرایط بدتر شود که می تواند بر سلامت انسان تاثیر بگذارد. یکی از شرایط سلامتی ناشی از استرس، حمله قلبی است که می تواند باعث مرگ فرد گردد.

بنظر می رسد استرس در کار یک مسئله گسترده تر در سالهای اخیر باشد. این استرس هنگامی بوجود می آید که تقاضای شغلی از توانایی ها فراتر رود، درحالی که تنش های مرتبط با شغل، واکنش ها یا پیامد حاصل شده از تجربه استرس می باشد. تعدادی مثال عبارتند از حجم کار بیش از حد، وادار شدن به انجام اضافه کار و عملکرد شغلی غیررضایت بخش. به عقیده پژوهشگران، اکنون استرس به یک مسئله جهانی تبدیل شده است که بر همه کشورها، همه انواع کارکنان و جوامع، تاثیر می گذارد. علاوه بر آن، سازمان بهداشت جهانی در سال 2015، بیان کرده است که استرس شغلی، استرس مرتبط با بارحجم کار است که معمولاً توسط اکثر افراد شاغل تجربه می شود و این در هر دو بخش دولتی و خصوصی رخ می دهد. اگر یک فرد، شغل چالش برانگیزی داشته باشد، در محیط کار احساس لذت می کند. اما، هنگامی که آن فشار اضافه باشد و به صورت یک بار احساس شود، به استرس تبدیل می شود. در نتیجه، افراد معمولاً اضطراب، تغییرات خلق را تجربه می کنند و مشکلات سلامتی بسیاری را تجربه می کنند هنگامی که استرس بیش از حد شود و در نتیجه باعث بوجود آمدن مشکلات جسمی و روانشناختی می شود.

این پروپوزال نیز برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، جامعه آماری و ابزارهای جمع آوری و تحلیل داده ها در آن رعایت شده است. مطالعه این محصول می تواند ابزار مناسبی برای یادگیری این ساختارها بوده و ایده های پژوهشی جدیدی را نیز به ذهن مخاطب القا نماید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

استرس شغلی و کیفیت زندگی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارزیابی ارتباط میان استرس شغلی با شاخص های کیفیت زندگی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi