دانلود ترجمه مقاله اقتصاد اسلامی و تحقیقات مالی

عنوان فارسی

موضوعات اقتصاد اسلامی و تحقیقات مالی

عنوان انگلیسی

The topics of Islamic economics and finance research

کلمات کلیدی :

  مدلسازی موضوع؛ تخصیص پنهان دیریکله؛ مالیه اسلامی؛ بررسی سیستماتیک

درسهای مرتبط حسابداری و اقتصاد
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 16 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2021 تعداد رفرنس مقاله : 170
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد وضعیت ترجمه مقاله : انجام نشده است.
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. رویکرد مدل سازی موضوع 3. مباحث اقتصاد اسلامی 4. مباحث مالیه اسلامی 5. مباحث حکومت اسلامی و اخلاق 6. بحث و بررسی و نتیجه گیری

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – در این مطالعه، مباحث مربوط به اقتصاد اسلامی و تحقیقات مالی را در منطقه مورد نظر از دوره 1979 تا 2018 مورد بررسی قرار داده و ساختار جامعی را ارائه می دهیم. لازم به ذکر است که این کار از طریق یک رویکرد مدلسازی موضوع احتمالی انجام می گیرد و به این ترتیب امکان یادگیری آماری ارتباط بین مقالات پژوهشی و عناوین مشترک آنها میسر می شود. همچنین این رویکرد که در آن یادگیری ماشینی و پردازش زبان طبیعی با یکدیگر ترکیب می شوند، به ایجاد ساختاری جامع در مقالات منجر می شود. همچنین شایان ذکر است که، تحلیل مد‌سازی موضوع ما تقریباً بر روی 1500 مقاله انجام گرفته است و حاکی از آن است که مقالات مربوط به اقتصاد اسلامی و امور مالی را به خوبی می‌توان با 11 موضوع تعریف نمود. همچنین لازم به ذکر است که این موضوعات شامل مسائل اقتصادی، مالی و اخلاقی می شود. از این رو پژوهش حاضر می‌تواند ساختاری جامع را برای برنامه‌ های تحقیقاتی موجود در اقتصاد اسلامی و امور مالی و همچنین چارچوبی را برای درک توسعه پژوهش ‌ها در این حوزه فراهم آورد. ما همچنین تفاوتهای میان رویکرد های اسلامی و متعارف در علم اقتصاد و تحقیقات مالی را برای برجسته کردن نقش جدید و ذاتی این حوزه در حال رشد، مورد توجه قرار داده ایم.

نمونه متن انگلیسی مقاله

We provide a comprehensive structuring of research on Islamic economics and finance into the core topics of the area, for the period 1979 to 2018. This is carried out through a probabilistic topic modeling approach that allows statistical learning of the connection between research articles as well as their shared topics. This approach, which blends machine learning and natural language processing, helps provide a comprehensive structure to the literature. Our topic modeling analysis is conducted on approximately 1500 articles, and suggests the Islamic economics and finance literature can be well-described by 11 topics. These topics cover economic, finance, and morality issues. Our research can be applied to provide a clear structure for ongoing research agendas in Islamic economics and finance as well as a framework for understanding research development in this area. We also note the differences between Islamic and conventional approaches to economics and finance research in order to highlight the inherent new contributions of this maturing area of research.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

سفارش ترجمه تخصصی این مقاله

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله اقتصاد اسلامی و تحقیقات مالی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 14 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi